Hizmet Birleştirme Neler Yapmak Gerekiyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hizmet birleştirme yapmak için gerekli olan belgeler nelerdir? Hizmet birleştirme için gerekli bilgi ve belgeler nelerdir? Hizmet birleştirme için neler gerekiyor? 
Hizmet birleştirme yapacak olan kişiler, çalıştıkları kurumdan imzalı ve mühürlü olmak üzere görev yeri belgesi alması gerekmektedir. e-Devlet sisteminde hizmet dökümü ve idareye başvuru yapılması gerekmektedir. 

İşlemlerimizin daha çabuk yürümesi için bu dilekçeyi müdürümüze onaylattıktan sonra elden işlemlerin daha kısa sürmesi için İl Sigorta İl Müdürlüğüne gidiyoruz.
HİZMET BİRLEŞTİRME İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER
1) Form Dilekçe ( dilekçe örneğindeki bilgiler eksiksiz yazılı olacak; metin kısmını kendi durumunuzu ifade edecek şekilde değiştirebilirsiniz)
2) Nüfus cüzdanı fotokopisi ( Sadece SSK hizmetini birleştirilecekse 1 adet, Bağ-Kur hizmetini de birleştirilecekse 2 adet )
3) Özel Öğretim Kurumlarında (özel okul, özel dershane, kreş, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi vb.) öğretmen veya yönetici olarak çalıştığına dair hizmet cetvelinin aslı ( faks ve fotokopi olmayacak ) [Özel öğretim kurumlarında ödenen prim gün sayısının 2/3’ü terfide, tamamı emeklilik süresinde ve öğretmenlik puanında (30 güne yaklaşık 1 puan) değerlendirilir.]
4) Devlet okullarında geçen ücretli öğretmenliklerin hizmet cetveline gerek olmayacaktır. [Ücretli öğretmenlikte ödenen prim gün sayısı kadar emeklilik süresinde ve öğretmenlik puanında değerlendirilir(30 güne yaklaşık 1 puan)]. Ücretli öğretmenlik, terfide ( derece-kademe) değerlendirilmez.
5) Ücretli öğretmenliklerden köy veya kasabada geçenlerin formda belirtilmesi [puanı etkiliyor]
6) Çalışılan kurumun, o yıllarda hangi ilçeye bağlıysa o ilçenin yazılması (Şu anki ilçe yazılırsa sistem puan vermiyor)
7) Sözleşmeli dönemde geçen süre tamamıyla derece/kademeye sayılır.
 Hizmet Birleştirmeleri İl/İlçe MEM’ler yapmakta olup evraklar okul kanalıyla İl/İlçe MEM’e gönderilebilir yada elden İl/İlçe MEM’e teslim edilebilir.
Not: Bazı il ve İlçe MEM’lerde farklı uygulamalar yapılabilmektedir. İlçeden bilgi alıp işlem yapılabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al