Atatürk Haftasının Önemi Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu sebeple de her yıl ulu önder Mustafa Kemal paşanın ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım tarihinde Atatürk’ü anma günü olarak kutlamaktayız.

Atatürk Haftasında 10 Kasım'ın Anlam ve Önemi Nedir?

Ülkemizin kurucusu olan ulu önder Mustafa kemal Atatürk 10 Kasımda vefat etmiştir. Bu sebeple de her yıl 10 kasım ile 16 kasım tarihleri arasındaki haftaya Atatürk haftası olarak kabul edilmiştir. Atatürk, ülkemiz için yapmış olduğu fedakarlıklar ve bu güne kadar millet olarak devamlılığımızı sağlamamız açısından büyük adımlar atmıştır. Ülkemizde eğer adalet, cumhuriyet, demokrasi gibi kavramları kullanabiliyorsak ulu önderimiz olan Mustafa kemal Atatürk’ün yapmış olduğu mücadeleler ve inkılaplar sayesindedir. Ülkemiz için liderlik yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler düzeyine getirmek için her türlü gerekli adımları atmıştır.

Türkiye cumhuriyetinin var oluşunu borçlu olduğumuz ulu önder Mustafa kemal paşanın vefat günü olan 10 kasım günü anlam ve önemi açısından ülkemiz için her zaman çok büyük öneme sahiptir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz