Sarımsağı Gelin Etmişler de Kırk Gün Kokusu Çıkmamış Kompozisyon

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sarımsağı gelin etmişler de kırk gün kokusu çıkmamış anlamı: İnsanlar kötü yanlarını kolay kolay belli etmezler, haklarında yargıda bulunmakta acele edilmemelidir.

Sarımsağı gelin etmişler de kırk gün kokusu çıkmamış Kompozisyonu

Hayat boyu insanlar yeni insanlarla tanışır, yeni toplumların içine karışır ve bu tarz insanları sürekli görür. Genellikle yeni tanıdığımız insanlar hakkında ön yargılı olabiliyoruz yada çok çabuk güvenebiliyoruz. Oysa hem güven konusunda hemde ön yargı konusunda acele etmemek gerekir.

Özellikle yeni tanıdığımız insanlar hakkında bir karar vermek ve yargılamak için acele etmememiz gerekir. Bu insan çok iyi birisi diye güvenmek için acele etmemek gerekir. Çünkü insanlar kötü taraflarını hemen belli etmezler. Kötü bir insan olarak tanınmamak için bütün insanlar kötü özelliklerini gizlemeye çalışır. Bir hırsız hiçbir zaman ben hırsızım diye ortalıkta dolaşmaz. Hiç bir dolandırıcı isminin dolandırıcı olarak ortaya çıkmasını istemez. Bu yüzden bu tarz kötü insanlar kötü özelliklerinin ortaya çıkmaması için kolay kolay kendini belli etmez. Bizler de bu insanlar hakkında iyi yada kötü yargıda bulunmak için acele etmemeliyiz.

Sonuç olarak hiç kimseye çok çabuk güvenmemeliyiz ve hiç kimse hakkında çabuk yargıda bulunmamalıyız. Çünkü güvenimizin boşa çıkabileceği gibi yanlış kanıya da varabiliriz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz