Whatsapp Grubu İlçe Milli Eğitim Müdürünün Başını Yaktı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlçe Milli Eğitim Müdürünün Watshapp grubunda yaptığı paylaşımlar koltuğundan etti. İlçe Milli Eğitim müdürünün grupta yaptığı paylaşımlar sosyal medyaya düşmesinden sonra hakkında soruşturma açıldı ve soruşturma sonunda koltuğundan olarak sınıf öğretmenliğine atandı

Grupta yapılan paylaşımlardan bazıları kamu görevlilerinin ve dönemin Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un aleyhine olduğu öne sürüldü. 2016 sonunda grupta yapılan bazı paylaşımlar sosyal medyaya düştü; yerel medyada haberlere konu oldu.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Sakarya Valiliği, Tellioğlu'yla ilgili soruşturma başlattı. Müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda Tellioğlu, Geyve ilçesine sınıf öğretmeni olarak atandı. Sakarya 1. İdare Mahkemesi, bakanlık kararının iptali için dava açan Tellioğlu'na verilen kararın hukuka ve mevzuata uygun olduğuna hükmetti. Kararda, Tellioğlu'nun Devlet Memurlar Kanunu'na aykırı hareket ettiği savunularak, kurulan WhatsApp grubunu lağvetmesi gerektiği vurgulandı. Tellioğlu, aleyhine çıkan karan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne taşıdı. Daire, ekim ayında verdiği kararla, önceki kararı onadı.

Tellioğlu'nun avukatı İbrahim Adıyaman, "Kamu kurumlarında da, hızlı haberleşme için WhatsApp gruplar kuruluyor. Bu onama kararı ile, tüm personelin dahil edilmemesi durumunda, amir konumundaki devlet memurlar hakkında soruşturma başlatılıp, idari yaptırıma maruz kalmalarının önü açıldı" dedi.

Teknolojinin büyümesi her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor bu örnekteki gibi anlıyoruz. Özellikle gruplarda yapılan paylaşımlarınıza çok dikkat etmelisiniz. 

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al