google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Marketten Sakız Çalan Çocuğun Annesi Ona Öyle Bir Ceza Verdi ki!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Günümüzde çocuk yetiştirmek maalesef çok zor. Çocuklarımıza gereken ahlakı ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretmek her anne ve babanın görevidir

“Çok utanıyorum ama yine de yazacağım. Aslında umursamıyorum! Oğlum (5 yaşında) dün marketten bir kutu sakız çalmış. Başta bana arabamdan aldığı yalanını söyledi. Yalan olduğunu hemen anladım çünkü ben sakız çiğnemiyorum! Sonunda her şeyi itiraf etti. Peki ben ne yaptım biliyor musunuz?

Polisi aradım. Evet, doğru okudunuz. 5 yaşındaki oğlumu polise ihbar ettim.


 
Nedenini bilmek istiyor musunuz? Çünkü hırsızlık yapıp yalan söylemenin yanına kalacağını düşünen bir çocuk yetiştirmek İSTEMİYORUM! Abarttım mı? Belki abarttım. Ama eğer bu tür şeylerin çocukların yanlarına kalmasına izin verirseniz, ileride çok daha büyük hatalar yapabilirler.

Oğluma ne olduğunu merak ediyor musunuz? Polis, oğlumu marketin müdürüne götürdü. Müdürden özür dilemesini istedi. Kötü bir anne miyim? Bence kesinlikle değilim!

Ne düşünüyorsunuz? Sizce anne oğluna ders verirken biraz ileriye mi gitmiş? Arkadaşlarınızla paylaşarak konu hakkında fikirlerini edinin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol