Kırsal Mahalleden Gelen Ve YKS'ye Girecek Öğrencisine Kucak Açan Öğretmen

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Samsun'da okul birincisi öğrencinin sınav yeri evinden çok uzakta çıkınca, öğretmeni öğrencisine sahip çıktı ve 2 gün evinde misafir edip kendi arabasıyla okuluna götürüp getirdi. 

Öğretmenin yaptığı bu insanlık dersi her kesimden büyük takdir topladı. Semra öğretmenin yaptığı insanlık davranışı bir öğrencisinin zor anlarında ona yardım eli uzatması insanlığın ve iyiliğin hala yaşadığının kanıtı nitelikte

Alaçam ilçesi Yukarı Koçlu Mahallesi'nde ikamet eden Atakum ilçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Sevilay Şahin, babası vefat ettiğinden ötürü mahallenin dolmuşu ile yalnız bir şekilde Samsun'a geldi. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı okul birincisi olan Şahin'i, öğretmenlerinden Semra Tuğrul Temel, YKS Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavları için evinde misafir etti. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencisine birebir ders çalıştıran Semra Öğretmen, Şahin'i cumartesi ve pazar günü özel aracı ile Çarşamba Kız İmam Hatip Lisesine sınava götürdü. Sınav süresince okul dışında onu bekledi. Sınav bitiminde de Yukarı Koçlu Mahallesi'ne ailesinin yanına bıraktı.

Öğretmenin yaptığı davranış büyük takdir kazandı.

İhlas Haber Ajansı
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol