Ücretli Öğretmenlik Ne Zaman Kaldırılacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Ücretli öğretmenlik ne zaman kaldırılacak? Ücretli öğretmenliğin kaldırılma ihtimali var mı? Ücretli öğretmenlik kaldırılır mı? Ücretli öğretmenlik hangi şartlarda kalkar?
 

Ülke genelinde görev yapan ücretli öğretmenlerin hatırı saylır bir kısmı, norm kadro olarak dolu olan kadrolarda görev yapmakta.

Yani öyle sanıldığı gibi, ücretli öğretmenlerin görev yaptığı kadroların hepsi boş kadro değil. Kadro sahibi öğretmen ya askere gitmiştir, ya doğum iznine ayrılmıştır, ya geçici görev ile başka bir kuruma idareci veya öğretmen olarak geçici görevlendirilmiştir, ücretsiz izine ayrılmıştır vs.

Böyle durumlarda, bu kadrolar sistemde dolu görünecektir ve bakanlığın bu kadrolara hangi atama yolu ile olursa olsun atama yapma imkanı yoktur.

Öncelikle yanlış bilinen bu durumun doğru bir şekilde bilinmesi gerekir. Hani her yerde ücretli öğretmen olarak görev yapamazsanız atama sayısı artar diye söylüyorlar ya,durum o kadar basit değil..

Bu sebeplerden ötürü ücretli öğretmenlik uygulamasının kaldırılmasının imkanı yoktur.

Ek ders ücreti karşılığı görevlendirme sadece MEB bünyesinde de yoktur. Üniversitelerde bile, ek ders ücreti karşılığı araştırma, öğretim görevlisi vb görevlendirmeler yıllarca yapılmakta.

Durum bundan ibaret.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı