Hürriyetçi Eğitim Sen 1. Olağan Genel Kurul Kongresini Yaptı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Aralık 2021’de "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" bir anlayışla bağımsız sendikacılık yapmayı vazgeçilmez ilke olarak benimsemişiz. Hür ve eleştirel düşünceyi özümseyen, çok sesliliğe saygıyı garanti altına alan çalışmalar için varız. Tüm eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki kazanımları ile hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmeyi amaçlıyoruz. Çalışma hayatında emektir en yüce değer ve onun da temeli liyakattir anlayışındayız” manifestosuyla kurucular kurulu ile kurulan Hürriyetçi Eğitim Sen 1. Olağan Genel Kurul Kongresini yaptı.
28 Mayıs 2022 saat 14.30’da Anıtkabir’de yapılan çelenk sunum töreni ile başlayan kongre, 29 Mayıs’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Merkezi’nde yapılan seçimle Genel Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme  Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri belirlendi. Üst Kurul Delegelerinin oyladığı seçim sonucuna göre;


Levent KURUOĞLU Genel Başkan 
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU Genel Sekreter
Erdoğan AKTAŞ Genel Başkan Yardımcısı
Erdinç ÖZTAŞ Genel Başkan Yardımcısı
Ali İhsan ÖZTÜRK Genel Başkan Yardımcısı
Erol USTA Genel Başkan Yardımcısı
Gökhan ÖZTÜRK Genel Başkan Yardımcısı olarak  Genel Merkez Yönetimi belirlendi,

Merkez Denetleme ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin de seçimiyle Hürriyetçi Eğitim Sen 1. Olağan Genel Kurul Kongresi tamamlandı.
 
Kongrenin ardından Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent KURUOĞLU,
“29 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da yapılan Hürriyetçi Eğitim Sen 1. Olağan Genel Kurulumuz çok sayıda delegemizin istediği her göreve aday olduğu kaybedenin olmadığı demokrasi şölenine dönüşmüştür. Genel kurulumuzda şahsıma yeniden Genel Başkanlık görevini layık gören kıymetli delegelerimize şükranlarımı sunuyorum. Genel Merkez Yönetim, Denetleme, Disiplin Kurulu asıl ve yedek üyeliklerine seçilen arkadaşlarımızı, hürriyet bayrağını daha yükseklere çıkarmak için aday olan, sendikamıza ve demokrasi kültürümüze büyük katkılar sağlayan kıymetli delegelerimizi tebrik ediyorum. 
Sendikamıza, üyelerimize tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olsun.”
açıklamasını yaptı.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al