2022 Haziran Ayı Mesleki Çalışma Dönemi Ücretleri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Haziran 2022 Mesleki çalışma dönemlerinde, ikinci dönem ve ara dönemde olduğu gibi okul kapandıktan sonra 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz, okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Birinci müjdemiz, bu. İkincisi, 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz'a kadar öğretmenlerimiz kendi girişimlerini kendileri planlayacaklar."

Bu ifadelere göre 20-24 Haziran tarihleri arasında Öğretmen Bilişim Ağı üzerinden mesleki çalışmalar yapılacak. Öğretmenlere mesleki çalışma döneminde günde 3 saat, toplamda ise 15 saat ek ders ücreti ödemesi yapılacak.

Yönetmeliğe göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları yılda 4 haftayı geçemiyor. Eylül, Kasım, Nisan ve Haziran aylarında 1 haftalık mesleki çalışmalar yapılıyor. Bu sebeple öğretmenler 27-30 Haziran tarihlerinde idari izinli sayılacaklar fakat ek ders ücreti alamayacaklar.

Bu süreçte okul yöneticileri ise yönetim görevine bağlı olan normal ek ders ücretlerini almaya devam edecekler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz