Sözleşmeli Öğretmenlere de Kadro Verilecek mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bugün toplanan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair milyonların beklediği haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Merak edilen konuların başında, sözleşmelilere kadro haberi yer almakta idi.
Peki hangi sözleşmelilere kadro verilecek? Hangi sözleşmeliler kadroya geçebilecek? Sözleşmeliden kadroya geçmek için şartlar neler olacak? Sözleşmeli öğretmenlere de kadro verilecek mi?

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrası sözleşmelilerin kadroya alınmasına dair yaptığı o açıklama!
 Bugünkü kabine toplantımızda da, kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi hususunu değerlendirdik. Bu çalışma ile 657 sayılı devlet memurları kanununun 4m maddesini temel dayanak hale getirerek mevzuat karmaşasını gidermek suretiyle sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Mahalli idareler dahil olmak üzere; Sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeden kadroya geçiş 3+1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Hali hazırda 3 yılı dolmuş sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir dedi.

Yukarıda bahsi geçen sözleşmeliler maalesef öğretmenleri kapsamamaktadır? Sözleşmeli öğretmenler kadroya ancak 3 yıl sonra geçmektedirler.

3 Yıl sonra sözleşmeli öğretmenler otomatik olarak, kadroya dahil edileceklerdir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol