ÖBA Hizmet içi Eğitim Videoları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

21 Ocak Cuma günü milyonlarca öğrenci ve öğretmen, yarıyıl tatiline girdiler.
2021-2022 Eğitim öğretim yılının ilk dönemi, cuma günü tamamlanmış oldu.
Bu sene için Milli Eğitim Bakanlığı, isteğe bağlı olarak öğretmenlere, "öğretmen bilişim aşı" (ÖBA) üzerinden, hizmet içi eğitime tabi tutacak.
ÖBA'da hizmet içi eğitimlerine katılım zorunlu değil. İsteyen öğretmenler kendileri için hazırlanmış videoları izleyebilecek.
Peki ÖBA'da hangi videolar olacak? ÖBA'daki videoların konuları neler olacak?
ÖBA üzerinden yayınlanacak olan video konuları şu şekilde: "İklim değişikliği ve çevre eğitimi semineri, atık yönetimi ve sıfır atık semineri, fikri ve sınai mülkiyet hakları semineri, kütüphane organizasyonu ve kullanımı semineri, ilk yardım uzaktan eğitimi semineri, geçici koruma statüsündeki çocuklara rehberlik hizmetleri semineri, geçici koruma altındaki çocuklarla psikolojik danışma becerileri semineri, İngilizce dil sistemi öğretim becerilerinin geliştirilmesi semineri, dijital becerilerin geliştirilmesi semineri, etkinlik temelli ders tasarımı."

Yukarıda belirtilen eğitim videolarını özellikle, göreve yeni başlamış öğretmenler için hazırlanmıştır.
Göreve yeni başlayan öğretmenler, ÖBA'daki videolar sayesinde eğitim görebilecekler. ÖBA'da hizmet içi eğitim alan öğretmenlere ayrıca, MEB tarafından sertifikalar verilecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol