Verification: 37dd5e6ee914423e

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Öğretmen Atamalarına Sosyal Medyaya Göre mi Karar Vereceğiz" Dedi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medyadan öğretmen ataması talep eden öğretmenlere tepki göstererek, MEB'in bir bütçesi olduğunu ve öğretmen atamalarını ihtiyaca ve bütçeye göre yapıldığını açıkladı. 

Bakan Selçuk'un açıklamaları şu şekilde "20 bin öğretmenin atama branşları önümüzdeki günlerde belli olacak. Bizim bir tablomuz var tabloya bakıyoruz, öğretmen açığı hangi alanda ne kadar. Bir de bütçemiz var. Bu bir hükümet meselesi, MEB karar vermiyor." dedi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalar yapan Bakan Ziya Selçuk, şunları aktardı: "20 bin öğretmenin atama branşları önümüzdeki günlerde belli olacak. Bizim bir tablomuz var tabloya bakıyoruz öğretmen açığı hangi alanda ne kadar. Bir de bütçemiz var. Bu bir hükümet meselesi, MEB karar vermiyor. Bazı branşlarda hiç ihtiyaç yok fazla var. Ama bu branşlardaki meslektaşlarımız atama istiyor. Benim devlet adına millet adına karar vermem gerekiyor. Bu kararı verirken sevdiğim branşlara göre mi karar vereyim, sosyal medyaya göre mi karar vereyim. Yoksa işin mesuliyetini koruyup mu karar vereyim. Bu bakımdan arkadaşlarımız kendilerini ifade etmek için yazıp çiziyorlar. Ama bizde kendi ihtiyaçlarımızı ülke adına göz önünde bulundurmak zorundayız.

Şefkatsiz öğretmen olmaz. Öğretmenlik öğretmenin kendi öğrenme sevdasıdır. Merhametsiz olmaz. 'Ben çocuğa doğrudan bir şey veriyorum öğretiyorum' diyorsan öğretmenlik bitiyor. Bu benim kişisel yolculuğumdur diyorsa o öğretmendir. Okullar eskisi kadar güçlü konumda değil. Artık sosyal medya var aile var. Okulun hayatla bağını güçlendirmek lazım."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al