Öküzle Boğa Arasındaki Fark Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öküzler, boğalardan tamamen farklı amaçlar için ürerler. Boğalar soyları ve inek sürüsünün devamı için yetiştirilirken, öküzler ise çekme ve taşıma gibi ağır işler için yetiştirilir . Bu aynı zamanda bu iki hayvanın fiyatında veya maliyetinde önemli bir farka yol açar.
 " Öküz ile boğa arasındaki fark nedir? ”ve iki farklı hayvanın resimlerini resmedebilirler. Her iki terim de aynı türün erkeklerini ifade etmek için kullanılsa da, daha özel anlamlar taşıyan terimlerdir. Bu anlamların bir hayvan türünden ziyade isimlendirme ile ilgisi vardır. Tarım toplumları daha endüstriyel topluluklara dönüştükçe, birçok insan farklı çiftlik hayvanlarının üstlendiği rollerin veya onları tanımlamak için kullandığımız terminolojinin farkında değil.

öküz ve boğa arasındaki fark
Yukarıda belirttiğimiz gibi, boğa ve öküz terimleri aynı hayvanı, özellikle erkek ineği ( Bos taurus ) belirtmek için kullanılır. Bazı inek türlerinin isimlendirilmesinde bazı tartışmalar vardır, ancak burada sığır yetiştiriciliğinde kullanılan terminolojilerle ilgileniyoruz. Aşağıda sığır terminolojisinin daha ileri tanımlarına gireceğiz. Boğa ve öküz arasındaki farkları daha iyi anlamak için her kelimenin anlamına bakalım.
Boğa nedir?
Boğa terimi, Bos taurus türünün doğurgan erkeğini belirtmek için kullanılır . Bu tür, çeşitli farklı ırkları kapsar, ancak hepsi yaygın olarak sığır olarak bilinir . Boğa, üreme yeteneklerinin bozulmadan kalması, yani hadım edilmemeleri ile karakterize edilen bir erkek inektir. Dişilerle çiftleşmek ve popülasyon sayılarını korumak için damızlık hayvanlar olarak kullanılabilmeleri için sterilize edilmeden bırakılırlar.

öküz nedir?
'Öküz' terimi genellikle sterilize edilmiş ve yetişkin olgunluğa erişmiş yetişkin bir inektir. Bununla birlikte, bir öküzün ana tanımlayıcı özelliği, amaçlarıdır. Çekme veya binme hayvanları olarak kullanılırlar. Çekme hayvanları, tarlalarda makine çekmek veya seyahat etmek için araçları çekmek için kullanılır. Bu iş ağırdır ve gerçekleştirilmesi için güçlü ve sağlam bir hayvan gerektirir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al