Whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir? Whatsapp Sözleşmesi İmzalamak İstemeyen Ne Yapacak?

Whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir? Whatsapp Sözleşmesi İptal Edilir mi? Whatsapp Sözleşmesi İmzalamak İstemeyen Ne Yapacak? 
Son günlerde en popüler konuların başında, Whatsapp'ın özellikle Türk kullanıcıları için hazırladığı sözleşme yer almakta. Türkiye'de milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp uygulaması, kullanıcılarından 8 Şubat tarihi itibariyle sözleşme yapmalarını istiyor. Sözleşme yapmak istemeyen kullanıcıların bir çoğu şimdiden Whatsapp'ı telefonlarından kaldırıp, farklı uygulamalar aramaya koyuldular. 
Whatsapp sözleşmesinin ne anlama geldiği az çok bir çok insan anlamış durumda. Whatsapp sözleşmesini iptal edip, Whatsapp kullanmak istemeyen kullanıcılar, Whatsapp  sözleşmesinin nasıl fesh edileceği araştırmasını yapmaktalar. 

Whatsapp sözleşmesini iptal etmek için yapmanız gerekenler şu şekilde

Whatsapp'tan ayarlar kısmına girin.

Ayarlar kısmındaki hesap seçeneğine tıklayın.

Hesap seçeneğinden "hesabımı sil" kısmına tıklayarak numaranızı girerek Whatsapp hesabınızı silip yeniden yüklemeniz gerekiyor.

Uygulamayı yeniden indirdiğinizde sözleşme birkaç gün içinde yeniden karşınıza çıkıyor fakat bunu "şimdi değil" kısmına tıklayarak 8 Şubat'a kadar ertelemeniz mümkün.

8 Şubat sonrasında ise sözleşmeyi kabul etmeyenler uygulamaya giremeyecek.

Bu kadar basit bir yöntem sayesinde, Whatsapp sözleşmesini iptal edip Whatsapp kullanmayabilirsiniz. Whatsapp'a alternatif diğer mesajlaşma uygulamalarınında sözleşmeleri olduğunu unutmayın. Yani farklı bir mesajlaşma uygulaması kullansanız dahi, yüklediğiniz o uygulamada sizden sözleşme isteyecektir. 

Bu konuyu unutmadan Whatsapp'ı silmenizi ve diğer uygulamaları telefonunuza yüklemenizi öneririz


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol