MEB'den Flaş Açıklama: 11 Ocak Pazartesi Günü Tüm Okullarda Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ocak Pazartesi günü tüm okul bahçelerinde bayrak töreni yapılacağını ve tüm Türkiye geneli, okul bahçelerinden yüksek sesle İstiklal Marşı'nın okunacağı açıklamasında bulundu. Yarın tüm Türkiye'de ve tüm okul bahçesinde bayrak töreni gerçekleştirilecek. 
Tüm Türkiye'ye çağrıda bulunan Bakan Selçuk, tüm il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00'da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını; öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi.
"İSTİKLAL MARŞI'MIZI 7'DEN 77'YE HEP BİRLİKTE SÖYLERKEN BULUŞALIM"
Çocukların ve öğretmenlerin, canlı dersler öncesinde ekran başında millî marşı söylediği belirtilerek, "Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı'mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlanacak" denildi.
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÇAĞRI
Tüm Türkiye'ye çağrı yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00'da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını; öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi.
Bakan Selçuk da yarın mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol