Bilim Kurulu Üyesinden Koronaya Özel Eğitim Modeli

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den korona salgını döneminde salgına özel eğitim modeli açıklaması geldi. Bir senedir kapalı olan okulların bölgelere ve vaka sayılarına göre kademeli olarak tekrar yüz yüze eğitime başlaması gerektiğini dile getirdi. 
Alınacak önlemler ve kurallar sayesinde, özellikle vaka sayısından düşüş olan bölgelerde yüz yüze eğitimin tekrar başlatılması ve hibrit modeli sayesinde tüm okullar kademeli olarak açılmalı dedi.
 Prof. Dr. Özlü, “Yani burada bir zorunluluk da yok. Biraz da bu okula gönderip göndermeme işi ailelere kalıyor. Ortam nasıl, okulun fizibilitesi, sınıftaki öğrenci sayısı nasıl, kurallara uyuyabilecek, maskelerini çocuklar sürekli takabilecek mi? Sınıflar havalandırılabilecek mi, sınıftaki öğrenci yoğunluğu ne kadar? Bunlara dikkat etmek lazım. Kurallara uygun olursa, çok yoğun olmazsa, dikkatli, tedbirli olarak süreç yönetilebilirse, özellikle salgının düşük olduğu bölgelerde, çok fazla vaka sayısının olmadığı yerlerde okullar kademeli olarak, seyreltilmiş olarak, hibrit eğitim olarak başlayabilir” ifadelerini kullandı.  

DHA


 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol