Eğitsel Değerlendirme İstek Formu Örneği

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB tarafından açıklanan hususlar çerçevesinde belli başlı konular açıklığa kavuşturulmuştur. 

Eğitim hizmetlerinden faydalanmasına karar verilen kişilerin eğitimine yönelik planlamalar yapılırken gelişim özellikleri, özür turu ve kişinin ihtiyaçları dikkate alınacaktır. Bireylere eğitim alanında kazanımlar ve modüller önerilir. Eğitsel değerlendirme isteği formu doldurup rehabilitasyon merkezlerinden destek eğitim yardımı alan kişiler aylık dört saat grup eğitimi, sekiz saat bireysel eğitim almakla birlikte, yıllık 43 saat grup eğitimi, 96 saat bireysel eğitim alabilirler. 
Destek eğitim talebi önerilen kişinin inceleme tarihinde özürlü sağlık kurumundan aldığı sağlık raporu süresinin devam ediyor olması önemlidir. Bireyler için önerilen destek eğitim süresi, sağlık kurulunun verdiği raporun bitiş süresine bağlı değildir.
Eğitsel değerlendirme yapmak amacıyla ilk defa RAM’e müracaat eden ve zorunlu eğitim çağında bulunan öğrenciler için, okullarının yardımıyla doldurulan eğitsel değerlendirme istek formu tatil dönemi içerisinde istenmez. Daha önceden RAM tarafından değerlendirme ve tanılaması yapılan zorunlu eğitim çağındaki çocuklar için yeniden inceleme tarihi yaz tatiline denk gelenler, öğrencinin bireysel gelişim raporlarını okul kapanmadan önce RAM’e iletilmesi için okul müdürlüklerine teslim ederler. 
Destek eğitim için yardım alacak bireylerin öğrenimlerinin devamlı olmasını sağlamak amacıyla, rapor bitiş tarihinden en az 1 ay kadar önce web üzerinden bilgilendirilmeleri ve randevu tarihlerinin ilan edilmesi gerekir. 
Eğitsel değerlendirme formu doldurulup verildikten sonra, özel eğitim kurumlarına yapılan itirazlarda, kurul tarafından bireyler yeniden eğitsel değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Karar sürecinde bilgilerinden yararlanabilmek için; özel eğitim sınıf rehber öğretmeni, sınıf ve alan öğretmeni, okul müdürü, başvuruyu yapan kurum temsilcisi, sivil toplum kuruluşu temsilcisi gibi kişilerin çağrılmasına önem verilir.  

PDF'e Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Kaynak: resmievrak.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol