Okullarda Son Hafta Yoklama Alınır mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

OKULLARDA SON HAFTA YOKLAMA ALINIR MI?

Eğitim öğretimi yıl süresince 1. ve 2. dönem olarak ayrılmaktadır. 1. dönem karneler 21 Ocak 2022 Cuma günü verilirken öğrencilerin ve velilerin meraklarını giderelim. Bilindiği üzere karnelerin daha evvelinde hazırlanması için belgelerin sunulması gerekir. Okulun son haftasında yoklama alınıp devamsızlığa işleyecek mi bunu araştırdık. Okul müdürü ile görüşmemiz sonucunda aldığımız minik bilgilerle size değerli öğrencilerimize sunacağız.

Karne dağıtılacak hafta yoğun geçecektir. Öğretmenler notları sisteme girecek, okul müdüriyeti tarafınca karneler basılacaktır. Uzun bir süreç olacağından dolayı öğretmenler için e-okul not girişleri kapatılacaktır. Dolayısıyla girişler kapalı olması karne notlarının girilmesini önleyecektir. Devamsızlık yapmanız durumunda bunlar sisteme işlenemez. Küçük okullar için bu süre daha devam edebilir. Öğrencilerin notları giriş yapılırken 2 gün içinde problem halledilebilir.

Öğrencilerin son 3 güne kalaya kadar okula gitmeleri gerekir. Çünkü öğrencilerin not girişinde bunlar tekrarlanabilir olacaktır. Devamsızlık riskiniz yoksa son hafta okula gitmenize gerek kalmaz herhangi bir etkinlik sürekli olmayacaktır. İlkokul ve ortaöğretim öğrencilerinin devamsızlık yapmasına karşın okulları geçtiğini bilmekteyiz.

Okullarda Son Hafta Yoklama Alınıyor mu?
Okulun son haftası yoklama alan öğretmenler olduğu gibi okulun son haftası yoklama almayan öğretmenler de olmaktadır. Birçok öğrenciden şu serzenişi duyarız, okulun son haftası yoklama alınır mı yaa!

Eğitim öğretim yılının sonunda yazılı ve sözlüler tamamlanır ve öğretmenler karne evraklarını yetiştirme telaşına düşerler. Bu yüzden okulun son haftasında yoklama almak okullarda pek ihtimaller içinde bir durum değil. Bazı idareciler haftanın ilk üç günü yoklama alabilirler. Ancak çoğunluğu okulun son haftası yoklama almazlar. Eğer devamsızlığınız sınıra dayanmışsa siz gene de devamsızlığınızı riske atmayın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz