MEB'in Dağıttığı Tabletler Okul Müdürlerine Teslim Edildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımları gerçekleştirilecek olan 700 tablet, hafıza kartı ve internet bağlantısı sağlayacak sim kartı öğrencilerimize dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen Tablet Teslim Törenine Vali Fuat Gürel ve Eşi Özlem Aras Gürel, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Törende konuşan Vali Gürel, “Hepinizin de bildiği gibi pandemi sürecinden geçiyoruz, bu salgın süreci bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok şeyi değiştirdi. Ancak şükürler olsun ki biz hazırlığımızı yapmıştık. Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kurumlarımızında alt yapıları mevcut, EBA sistemini hazır hale getirmiştik, Mart ayında okulların ara verilmesi ile birlikte EBA sistemi devreye girdi ve uzaktan eğitim vermeye başladık. Ekonomik yoksunluk çeken ailelerimizin çocukları tabletleri veya bilgisayarları olmadığından EBA sisteminden yararlanamadı. EBA üzerinden verilen eğitimler televizyondan da veriliyor. Ancak televizyonu olmayan ailelerimiz dahi var. Özellikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile bu şekilde olan ailelerimize yardımcı olmaya gayret ettik ama talep fazla olunca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının bunun üstesinden gelmeleri mümkün olmadı. Sadece tablet dağıtılması ilgili bir olay da değil gerekli internet altyapısının bulunması veya takviye edilmesi gerekiyor. Allah Devletimize zeval vermesin. Ülke genelinde 500 bin tabletten dağıtımı yapılıyor. Temennimi 2021 yılının yaz aylarına doğru pandeminin azalması ve bitmesi. Aşının gelmesi ve tedavi edici ilaçlarında bulunması ile birlikte salgını inşallah atlatacağız. Hala eğitime ulaşmakta sorun yaşayan çocuklarımız var, il genelinde 1315 çocuğumuz bu sorunları yaşamakta, bugün 700 tablet dağıtıyoruz.

Hayırseverlerin, İş İnsanlarımızın ve şirketlerimizin vereceği katkılar ile çocuklarımıza gerekli desteği sağlamış olacağız. Devletimiz bu süreçte bir çok sektöre destek veriyor, bu arada milli eğitim camiasına da böylesine büyük bir destek veriyor, inşallah çocuklarımıza faydası olur. İnşallah bu süreci atlatacağız, çocuklarımız öğretmenlerine kavuşacak ve tekrar yüzyüze eğitim görecekler.”diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol