KENDİ DÜŞMANIMIZI KENDİMİZ YETİŞTİRİYORUZ

Sevgili dostlar , şimdi diyorsunuz ki ,

_ Böyle şey mi olur , kim kendine düşman yetiştirir ?

Düşman , bir birine karşı kötü duygular besleyen , bir birinin kötülüğünü isteyen , bir birine zarar vermekten çekinmeyen ve hatta bir birine SİLAH çekmekten çekinmeyen yanlardan her birine düşman denir .Bu düşman dediğimiz bireyin en büyük özelliği CAHİLLİKTİR.

Sevgili dostlar , cahil insan , bilgisiz insan değil , bildiği şeyi yanlış bilendir , yanlış yönlendirilendir .Ve bu yanlış bilgiler beraberinde SUÇU , GÜNAHI , HATAYI VE bir çok olumsuzluğu beraberinde getirir.

Peki sevgili dostlar , cahillik nereden beslenir ? EĞİTİMSİZLİKTEN .Tüm bunları TOPLUMSAL nedenlerden meydana gelmektedir.Aileler yeterince bilgili olmadıkları için , evlatlarına SAYGI , SEVGİ VE AHLAKLI , ADALETLİ olmayı yeterince öğretememektedirler .Öyleye öğretmekten ziyade ÖRNEK olmakta lazım.

Eğitimsiz kişilere örnek verelim , sapıklıktan tutunda , arsızlık , hırsızlığa kadar , bilinçsiz tüketimden tutunda TERÖRİSTliğe kadar her şeyi sayabiliriz.

_ VE BİRBİRİNİZLE TANIŞMANIZ İÇİN SİZİ

KAVİMLERE VE KABİLELERE AYIRDIK ( HUCURAT / 13 )

Sevgili dostlar , cahilliğin bir yönünü ele alalım istiyorum müsadenizle . Allah ( CC ) biz insanları çeşitli ırklarda , 'ten renklerinde , dil lerde yaratmıştır .Fakat hiç bir ırk diğerinden üstün değildir . Bu ayrımlarla kimsenin kimseyi aşağılamaya hakkı yoktur.Eğer bir cahillik yapıp karşımızdakini aşağılar , hor görürsek , saygı ve sevgi ile yaklaşmaz isek bu kişi / kişiler yarın karşımıza haklarını savunmak için eli kanlı TERÖRİST olarak çıkacaktır.Bazı kesimlerin eğitim hakkını elinden alırsak yada eğitimini tamamlamış ama bizler o insanları iter kalkar iş vermezsek ya gidip arsız olacak , ya gidip hırsız yada dolandırıcı olacak yada bazı düşmanlarımız tarafından rahatlıkla kandırılıp eline silah verilecek .

_ Peki , zararı kime verecek yada şöyle sorayım ; zararı kim çekecek ?

Sevgili dostlar , bizler bilerek yada bilmeyerek bazen karşımızdakinin içine KİN VE NEFRET tohumu ekeriz .Kaldı ki , bu kişiler önce aile sonra toplum olarak KÖTÜ yönlendiren bizleriz .Kötünün daha kötü olmasına sebeb olan da bizleriz.

_ RİREVUN'A GİDİN , ÇÜNKÜ O AZMIŞTIR .ONA

YUMUŞAK SÖZ SÖYLEYİN , BELKİ ÖĞÜT ALIR ( TAHA / 43 / 44 )

İşte tamda böyle buyuruyor , Yüce Yaradan .

Gelin ilk defa bir şeye destek yerine köstek olalım , CAHİLLİĞE köstek olalım.Zararın neresinden dönersek kardır , En azından yeni eli kanlı insanlar yetiştirmeyelim , düşmanlarımıza teröris malzemesi bulundurmayalım .1 kişiyi örnek insan olarak yetiştirirsek , o 1 diğer 1 ı ve diğer 1 lerde toplumsal 1 leri yetiştirir ve sonunda inşaallah 1 oluruz .Dünya çapında akan kanlarda zaman içinde yok olur.

Buradan tekrar tekrar Tunceli / Ovacık Bld.Bşk. Sayın Fatih Mehmet MAÇOĞLU'sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .Çünkü , bu güzel İNSAN bu durumun farkında ve farkındalık yaratmakta , EĞİTİME destek vermekte , fakir öğrencileri bursla desteklemekte.

_ DE Kİ HİÇ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU ? ( ZÜMER / 9 )

SEVGİ VE SAYGILARIMLA

‎Huseyinogullari Kenan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol