Bu İlkokul Çocuklarına Ceza Yerine Meditasyon Yaptırılıyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


 
Yeni politika bir yılı aşkın bir süredir yürürlükte ve meditasyon odasının kurulduğu tarihte, tüm yıl boyunca aslında hiç askıya alınmadı.

Program, bütünsel topluluklarda çocukların ve yetişkinlerin sağlıklılığını beslemeye adamış bir Balistik Yaşam Vakfı olan Baltimore merkezli bir sivil toplum kuruluşu tarafından düzenlenen bir girişimdir.

Projenin organizatörlerinden biri olan Andres Gonzalez, çocukların ailelerine öğrendiklerini eve getirdiğini söylüyor.

“Anne ya da Pops zor bir gün geçirdiğinde ve çocuklara bağırdığında, o zaman çocuklar okula gidip arkadaşlarına bağırıyorlar” diyor. “Ailemizin bize anlattıklarını,“ Geçen gün stresli eve geldim ve kızım dedi ki, Anne, oturmalısın. Sana nasıl nefes vereceğimi öğretmeliyim '' dedi Gonzalez.

Bilimsel çalışmalarla onaylanan meditasyona birçok avantaj var. Bilimsel araştırmalarla meditasyonun ağrıyı azaltabileceğini, yaratıcılığı geliştirebileceğini, stresi azaltıp bağışıklık sistemini güçlendirebileceğini öğrendik. 1998 yılında Amerikan Tıp Derneği Dergisi'nde DR. Dean Ornish, meditasyonun kalp hastalığını gerçekten tersine çevirdiğini gösterdi. Bu çalışma 5 yıldan fazla sürdü ve hepsinin koroner arter hastalığı olduğu çeşitli kontrol gruplarını içerdi ve bu gruplardan sadece biri meditasyon yaptı. Şaşırtıcı bir şekilde meditasyon uygulayan grup, aslında hastalığın etkilerini tersine çevirmeyi başarmıştı.


 
Kişinin dikkatini günümüze getirmenin tutarlı uygulaması, her türlü meditasyonun anahtarıdır. Bu neredeyse herhangi bir deneyimin meditative olabileceği anlamına gelir. Bisiklete binmek, yıldızların altında yürümek, şiir yazmak ya da kendi kalbinizde ve zihninizde bireysel sakin bir zaman geçiren herhangi bir uygulama, bir meditasyon şekli olarak düşünülebilir.

Zamanla, çeşitli öğretmenler, özel meditasyon uygulamalarını, her birinin kendi talimatları ve içgörülerine sahip, tutarlı stiller ve felsefelere dönüştürdüler. 5 ve 6'ncı yüzyıllarda BCE, Konfüçyüs ve Taocu meditasyonları Çin'de, Hindu, Jain ve Budist meditasyonları Hindistan'da gelişmiştir.

Bu çeşitli meditasyon ekolleri, şu anda içinde kalan, nefeslerin sayısının, düşüncenin ya da Mantras olarak bilinen kutsal sözlerin ve seslerin tekrarlanmasını içeren farklı yöntemleri öğretti.

Farklı meditasyon pozisyonları da vardır. Bazı okullar çapraz bacaklı (“lotus” veya “yarım lotus”) oturma, yürüyüş ya da meditasyon yapma pratiği yaparlar. Ayrıca bazı geleneklerin, meditasyonları sırasında sembolik el hareketleri ve konumlara da sahip olacağını fark etmiş olabilirsiniz. Bunlar mudralar olarak bilinir ve Hindu ve Budist uygulamalarda bulunur. İnsanlar ayrıca farklı nedenlerle meditasyon yaparlar. Çoğu insan meditasyonun dini veya manevi bir deneyim olabileceğini söylerken, diğerleri bunu yararlı bir rahatlama ve öfke yönetim aracı olarak görmektedir.

Bu bir Baltimore okulunda, şu andaki yaşamın güçleri gelişmeye geliyor.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al