Öğretmenlerin Ara Tatilde Yurtdışına Çıkmak İçin İzin Alma Zorunluluğu Var mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ara Tatilde Yurtdışına Çıkarken Yurt Dışına Çıkma İzni Ya Da Genel İzin Almak Zorunluluğu Var Mıdır?
Öğretmenlerin, yarıyıl tatili, ara tatili veya yaz tatillerinde, yurt dışına çıkışları için izin alma zorunluluğu bulunuyor mu?

MEB izin yönergesi madde 43'te Öğretmenlerden yarıyıl ve yaz tatillerini yurt dışında geçirmek isteyenlerin, iznin geçirileceği adresi disiplin amirine yazılı olarak bildirmesi yeterlidir. diyor

İznin yurt dışında geçirilmesi
MADDE 43- (1) Kanunî izin sürelerini yurt dışında geçirmek isteyen personelin bu durumu İzin Onay Belgesinde belirtmesi yeterlidir.
(2) Öğretmenlerden yarıyıl ve yaz tatillerini yurt dışında geçirmek isteyenlerin, iznin geçirileceği adresi disiplin amirine yazılı olarak bildirmesi yeterlidir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol