Öğrenciler Hangi Durumlarda Okuldan Atılabilir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir öğrenci sadece disiplin gerekçesiyle okuldan uzaklaştırılmalıdır. Öğrencilerin okul dışındaki davranışları dışlama gerekçesi olarak kabul edilebilir. Okulun davranış politikası, bir öğrencinin okul binası dışındaki davranışlarının ne zaman disiplin cezalarına yol açabileceğini belirleyecektir.

“Okulun davranış politikasının ciddi bir ihlaline veya sürekli ihlallerine yanıt olarak; ve öğrencinin okulda kalmasına izin verilmesinin, öğrencinin veya okuldaki diğer kişilerin eğitimine veya refahına ciddi şekilde zarar vereceği durumlarda”.

Uyarma yaptırımı, öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulu tarafından verilir. Yaptırım e-Okul sistemindeki öğrenci bilgileri bölümüne işlenir. Öğrenci velisi, öğrenci hakkında verilen kararlara karşı tebliğ tarihinden itibaren beş iş günü içinde okul müdürlüğüne itirazda bulunabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni yönetmeliğine göre! Arkadaşlarına sarkıntılık yapmak, iftira etmek, başkalarını bu davranışlara kışkırtmak veya zorlamak, yapılan bu fiilleri sosyal medya yoluyla paylaşmak, okuldan atılma gerekçesi sayılacak.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz