Klavyede Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Tik işareti bir diğer adı ile onay işareti nasıl yapılır bu yazıda birçok farklı yöntem ile yapılışını anlatacağız. Klavye üzerinden tik işaretini yapabilmenin birçok farklı yöntemi vardır. Bir diğer deyişle çok kolay olarak kopyala yapıştır yaparak sizde tik işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi sizinle tik işareti nasıl yapılmakta bütün detayları ile bakalım.

Tik İşareti ( ✓ )
Tik işareti başka bir adıyla okey işareti yapmak amacıyla önereceğimiz ilk ve en kolay yöntem kopyala / yapıştır yöntemi olmaktadır. İnternetten arama yaparak karşınıza çıkan tik işaretini seçip dilediğiniz yere kopyalayabilirsiniz. Klavye üzerinden tik işareti yapmak için ise ALT + 0252 tuşları ile yapabilirsiniz.

Tik İşareti Hangi Programlarla Yapılır?
Word, Excel, One note, Power Point, note pad, photoshop gibi birçok program üzerinden ALT tuşuna basılı tutup 0252 yazdığımız anda tik işareti ekranınızda çıkacaktır. Fakat çoğu kişide tik işareti değil de ü harfi çıkabilir. Eğer sizin ekranınızda da tik işareti yerine ü harfi çıkıyor ise aşağıdaki diğer yöntemlerle çözüme ulaşabilirsiniz.

Tik işareti PNG ve Emojiler

2705 ✔ Tik İşareti Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm] 2714 ✔ Tik İşareti Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm] 2611 ✔ Tik İşareti Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

Tik İşareti Yapımı?
Word ve Excel, PowerPoint ve Photoshop gibi genellikle tüm programlarda var olan Wingdings yazı biçimi, klavye üzerinde bulunmayan bir çok özel karakterleri yazmak amacıyla kullanılmaktadır. Kullandığınız program içinde Wingdings yazı biçimini seçip Ü harfine bastığınız anda ekranda onay işareti oluşacaktır.

Tik isareti bilgisayarda yapmanın başka bir yolu da Windows işletim sistemi içerisinde bulunan Karakter Eşlem özelliklerini kullanmaktır. Arama bölümü için Karakter Eşlem yazarak açılan menü üzerinden Karakter Eşlem’e tıkla ve yazı tipi olarak Segoe UI Symbol ‘u seçin.

Karakter Kümesi diye Unicode ‘u seçin. Unicode ’a git yazılı kutucuk içine 2713 yazın. Karşına okey işareti çıkacak. Seç ve de Kopyala butonları kullanılarak tik işaretini kopyalayın ve kullanın.

Tik işareti kopyala yapıştır yöntemi ile kullanabilirsiniz. ✓✓✓✓✓

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13