İsteğe Bağlı Mazeret İzni Ne Zaman Kullanılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Mazeret izinleri hangi durumlarda kullanılıyor? Mazeret izinleri ne zaman alınır? İsteğe bağlı mazeret izinleri ne zaman kullanılır? Hangi durumlarda mazeret izni alınabilir? 
Örnek: Mayıs ayının ilk haftası bayram iznine ek olarak, geriye kalan günler için mazeret izni alınabiliyor mu? 
Keyfi olarak mazeret izni alınabiliyor mu? Mazeret izinlerine ilişkin detaylar şu şekildedir?

Öğretmenlerin zorunlu mazeret izinleri dışında kalan izinler “Amirin takdirine bağlı olan mazeret izinleri, isteğe bağlı mazeret izinleri” olarak geçer. Zorunlu mazeret izni olarak geçen izinler sözleşmeli öğretmenler ve kadrolu öğretmenler için aynıdır. Sözleşmeli ve kadrolu arasında bir ayrım, gün FARKI YOKTUR. Zorunlu mazeret izinlerini OKUL MÜDÜRÜ verir. Zorunlu mazeret izinleri onay için okul müdürüne sunulur. Zorunlu mazeret izinleri dışında kalan isteğe bağlı mazeret izinlerinde durum değişmektedir. Şimdi isteğe bağlı mazeret izinlerine değinelim.

Öğretmenlerin zorunlu mazeret izinleri dışında kalan izinleri için yıl içerisinde parça parça veya tek seferde toplam 10 gün isteğe bağlı mazeret izni hakları vardır. Diğer memurlara ikinci kez 10 gün hakkı yani 10+10 toplamda 20 gün isteğe bağlı mazeret izni hakkı verilirken öğretmenlere ikinci 10 gün hakkı verilmemektedir. Öğretmenlerin yıl içerisinde isteğe bağlı 10 gün mazeret izni hakları vardır.

sorogretmenim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol