Çocuklar İçin İngilizce Masallar

"Prenses ve bezelye tanesi"
kolay ingilizce peri masalları"Prenses ve Bezelye" Hans Christian Andersen tarafından yazılmış klasik bir hikaye. Prenses olduğunu iddia eden bir kızın gerçekten gerçek bir prenses olup olmadığını test etmenin akıllıca bir yolunu bulan (yaratan) bir kraliçenin hikayesini anlatır.

Hikayenin kendisi, basit geçmiş zamanda (İngilizcede geçmiş zamanın en temel biçimi) was , want , traveled  ve düşünce gibi birçok fiil kullanıyor . Bu, İngilizce öğrenenler için harika bir pratik sağlayabilir.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler (hikayeyi okumadan önce):

Kötü Durum - tehlikeli veya zor bir durum
Nadiren - neredeyse hiç
Kusur - bir kusur veya problem
Hakiki - samimi
Korkunç - berbat
"Kırmızı Başlıklı Kız"
kolay ingilizce peri masallarıHikayesi “Kırmızı Başlıklı Kız” Charles Perrault tarafından yazılmış başka bir ünlü peri masalı. Ormanda dolaşan (rahat bir şekilde yürüyen) ve büyükannesini taklit eden (taklit eden) bir kurt tarafından kandırılan küçük bir kızın hikayesini anlatıyor.

Bu hikaye,  İngilizce aksiyon kelime listenizi genişletmenize ve hikayeyi daha iyi takip etmenize yardımcı olacak özellikle kolay fiillere sahiptir.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Dawdle - yavaş gitmek
Gölge - karanlık bir şekil veya alan
Başlık - genellikle bir ceket veya pelerin üzerine tutturulmuş bir baş örtüsü
Gobbled - çabuk yiyin
Cottage - küçük bir kır
"Kurbağa Prens"
kolay ingilizce peri masalları"Kurbağa Prens ", ünlü Grimm Kardeşler tarafından yazılmış eğlenceli bir peri masalı. Orijinal hikayede, bir prenses altın topunu bir pınarın (yerden suyun çıktığı bir yere) düşürür. Geri alabilmek için bir kurbağa ile arkadaş olması gerekir.

Hikaye, harika İngilizce pratiği sağlayan ve bilginize bazı temel kelime dağarcığı ekleme fırsatı sunan kullanışlı sıfatlarla doludur.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Mücevherler - değerli taşlar
İsteksiz - bir şey yapmak istememek
Zalim - ortalama; kasıtlı olarak acı çekmek
Talihsizlikler - kötü durumlar veya kötü şans
Neşe - eğlence; mutluluk
"Ali Baba ve Kırk Haramiler"
kolay ingilizce peri masallarıBu peri masalı, " 1001 Arap Gecesi " adlı daha geniş bir hikaye koleksiyonundan geliyor . Hikaye, bir grup soyguncuyu alt etmek zorunda kalan Ali Baba'yı takip ediyor.

İngilizce öğrenenler, hikaye boyunca kullanılan ortak geçiş kelimelerine ve ifadelerine dikkat etmekten yararlanabilirler. Geçiş kelimeleri ve cümleleri, bir hikayenin bir bölümünden diğerine geçmenin bir yolunu sağlar. Bu masallardan bazı örnekler şunlardır  bir gün ,  sonra ,  sonunda  ve  daha önce . Bunlar, günlük İngilizcenize dahil etmek (dahil etmek; eklemek) için harika ifadelerdir.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Tüccar - işi genellikle ticaret içeren kişi
Gizlemek - sakla
Yığın - büyük bir yığın
Kıskançlık  - kıskançlık
Refah - zengin veya başarılı olmak
"Peter Rabbit Masalı"
kolay ingilizce peri masallarıBeatrix Potter'ın birçok güzel hikayesinden biri olan bu hikaye, Peter adlı genç bir tavşanın Bay McGregor'un bahçesinden yiyecek çaldığı için başını belaya soktuğunda neler olduğunu gösteriyor.

Bu hikayede İngilizce öğrenenlerin keşfetmesi için doğa ve yemekle ilgili pek çok harika kelime var.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Yaramazlık - yanlış davranış
Somun - bir miktar ekmek veya başka bir pişmiş ürün
Tırmık  - yaprakları toplamak için kullanılan bir bahçe aracı
Kıvrılmış  - kıvrılmış ; çılgınca hareket etti
Şaşkın - şaşkın
"Bu Kadar Yemek Yiyebilen Kedi"
kolay ingilizce peri masalları"Çok Yiyebilen Kedi" yazarlar Peter Christen Asbjørnsen ve Jørgen Engebretsen Moe tarafından yazılan harika bir küçük hikaye. Hikaye, bulabildiği her şeyi yerken bir dizi (birkaç farklı) karakterle tanışan bir kedi hakkındadır.

Hikaye çok fazla tekrar kullanıyor, bu da İngilizce öğrenenlerin okumasını biraz daha kolaylaştırıyor ve öğrenmesi gereken birçok hayvan adı ve kelime haznesi içeriyor.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Mush - bir tür yumuşak, ıslak yiyecek
Kararlı - bir atın yaşadığı bir ahırdaki yapı
Ele geçirildi  - yakalandı
Neredeyse  - hiç de çok değil
Orchard  - geniş bir meyve ağaçları alanı
"Kurt Ağlayan Çocuk"
kolay ingilizce peri masallarıÜnlü Yunan masal yazarı Ezop'un bu klasik öyküsü , kurt gördüğü konusunda yalan söylemeye devam eden bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Bir gün gerçekten bir kurt gördüğünde, çığlıklarına kimse inanmaz.

Bu peri masalı yaşamak ,  koşmak ,  vurmak ve  bilmek gibi bazı basit fiilleri içerir  . Onlara çok dikkat edin ve bu hikayeyi okurken kaç tane yeni İngilizce fiil öğrenebileceğinizi görün.

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Şaplak - poposuna tokat atmak (genellikle çocuklar için bir ceza şekli olarak)
Sağlam  - güçlü inşa
Sızlanmak - korku veya acıdan küçük sesler çıkarmak
Hileler  - pratik şakalar
Shepherding  - koyun sürüsüne (grup) bakmak
"Seyahatlerine Giden Böcek"
kolay ingilizce peri masallarıHans Christian Andersen tarafından yazılan bu peri masalı , imparatorun atı gibi altın ayakkabılar alması gerektiğine inanan kendini beğenmiş (gururlu ya da kibirli) bir böceğin hikayesini anlatıyor.

Bu hikaye boyunca, öğrencilerin bu önemli yapıları nasıl oluşturacakları hakkında bir fikir edinmelerine yardımcı olabilecek birçok İngilizce karşılaştırmalı ve üstünlük (iki veya daha fazla şeyi karşılaştırdığınızda) örnekleri vardır. Hikayeden bazı örnekler  daha değerli ,  olduğu kadar iyi  ve  daha iyisini içerir. 

Önceden bilinmesi gereken kelimeler:

Nallı  - At üstünde ayakkabıları koymak
Yönder - orada
Narin - kırılgan
Yorgun  - yorgun
Grander - daha etkileyici, güzel veya zengin
 

Başlamanıza yardımcı olacak bu sekiz büyülü peri masalı ve çevrimiçi olarak başka hikayeler bulabileceğiniz çeşitli yerler sayesinde, İngilizce çalışmalarınızla sonsuza dek mutlu yaşamaya hazırsınız!

Camille Turner deneyimli bir yazar, editör ve ESL öğretmenidir.
 

“The Princess and the Pea”
easy-english-fairy-tales“The Princess and the Pea” is a classic story written by Hans Christian Andersen. It tells the tale of a queen who devises (creates) a clever way to test whether or not a girl who claims to be a princess really is a true princess.

The story itself uses a lot of verbs in the simple past tense (the most basic form of the past tense in English) such as was, wanted, traveled and thought. This can provide great practice for English learners.

Words to know beforehand (before reading the story):

Plight — a dangerous or difficult situation
Scarcely — almost not at all
Defect — an imperfection or problem
Genuine — sincere
Dreadful — awful
“Little Red Riding Hood”
easy-english-fairy-talesThe story of “Little Red Riding Hood” is another famous fairy tale that was written by Charles Perrault. It tells the story of a little girl who wanders (walks in a relaxed way) into the woods and is tricked by a wolf who impersonates (pretends to be) her grandmother.

This story has especially easy verbs that’ll help you expand your list of English action vocabulary and follow along with the story better.

Words to know beforehand:

Dawdle — to go slowly
Shadow — a dark shape or area
Hood — a head covering, usually attached to a coat or cape
Gobbled — ate quickly
Cottage — a small country house
“The Frog Prince”
easy-english-fairy-tales“The Frog Prince” is a fun fairy tale written by the famous Brothers Grimm. In the original story, a princess drops her golden ball down a spring (a place where water comes up from the ground). In order to get it back, she must befriend a frog.

The story is full of useful adjectives that provide great English practice and offer an opportunity to add some basic vocabulary to your knowledge.

Words to know beforehand:

Jewels — precious stones
Unwilling — not wanting to do something
Cruel — mean; causing suffering on purpose
Misfortunes — bad situations or bad luck
Merriment — fun; happiness
“Ali Baba and the Forty Thieves”
easy-english-fairy-talesThis fairy tale comes from a larger collection of stories entitled “1001 Arabian Nights.” The story follows Ali Baba as he has to outsmart a group of robbers.

English learners can benefit from paying attention to the common transition words and phrases used throughout the story. Transition words and phrases provide a way to get from one part of a story to the next. Some examples from this fairy tale include one day, then, at last and before. These are great phrases to incorporate (include; add) into your everyday English.

Words to know beforehand:

Merchant — someone whose job usually involves trading
Conceal — hide
Heap — a large pile
Envy — jealousy
Prosperity — being wealthy or successful
“The Tale of Peter Rabbit”
easy-english-fairy-talesOne of the many beautiful little stories by Beatrix Potter, this tale shows what happens when a young rabbit named Peter gets into trouble for stealing food from Mr. McGregor’s garden.

There are plenty of wonderful vocabulary words related to nature and food in this story for English learners to discover.

Words to know beforehand:

Mischief — misbehavior
Loaf — a quantity of bread or another baked good
Rake — a gardening tool used to collect leaves
Wriggled — squirmed; moved around wildly
Puzzled — confused
“The Cat Who Could Eat So Much”
easy-english-fairy-tales“The Cat Who Could Eat So Much” is a great little tale by writers Peter Christen Asbjørnsen and Jørgen Engebretsen Moe. The story is about a cat who meets a host of (several different) characters as he eats everything he can find.

The story uses a lot of repetition, which makes it slightly easier for English learners to read, and it includes a lot of animal names and vocabulary to learn.

Words to know beforehand:

Mush — a type of soft, wet food
Stable — the structure in a barn where a horse lives
Seized — grabbed
Hardly — not very much at all
Orchard — a large field of fruit trees
“The Boy Who Cried Wolf”
easy-english-fairy-talesThis classic tale by famous Greek fable writer Aesop tells the story of a boy who continues to lie about seeing a wolf. One day, when he actually does see a wolf, no one believes his screams.

This fairy tale contains some simple verbs like lived, ran, hitting and know. Pay close attention to them and see how many new English verbs you can learn while reading this story.

Words to know beforehand:

Spanking — getting slapped on one’s bottom (usually as a form of punishment for kids)
Sturdy — built strongly
Whimpering — making small noises out of fear or pain
Tricks — practical jokes
Shepherding — taking care of a flock (group) of sheep
“The Beetle Who Went on His Travels”
easy-english-fairy-talesThis fairy tale by Hans Christian Andersen follows the story of a conceited (proud or vain) beetle who believes that he should get golden shoes like the Emperor’s horse.

There are many instances of the English comparative and superlative (when you compare two or more things) throughout this story that can help learners get an idea of how to form these important structures. Some examples from the story include more valuable, as good as and better. 

Words to know beforehand:

Shod — to put shoes on a horse
Yonder — over there
Delicate — fragile
Fatigued — tired
Grander — more impressive, beautiful or rich
 

With these eight magical fairy tales to get you started and a variety of places to find other stories online, you’re ready to live happily ever after with your English studies!

Alıntı: Camille Turner is an experienced writer, editor and ESL teacher.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol