Aralık Ayı Ek Ders Ücretlerini Alamayan Öğretmenler Var

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca yayımlanan "2024 Yılı Harcamaları ve Bütçe Uygulamaları Hakkında Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Genelgesi (Sıra No:1)"nin (A) bölümünün üçüncü maddesinde; Anayasa Mahkemesinin 3/11/2023 tarihli ve 32358 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 28/9/2023 tarihli ve E:2020/33, K:2023/161 sayılı Kararından bahisle, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerince, 01- Personel Giderleri ve 02- Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri ekonomik kodlarından yapılacak ödemeler için de yeterli ödeneği ve dolayısıyla ödenek gönderme belgesi olmaksızın harcama yapılmayacağı belirtilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Genel Müdürlükler tarafından; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yeterli ödenek gönderilmemesi nedeniyle 08.01.2024 tarihi itibariyle hala 2023 Yılı Aralık Ayı ek ders ücretlerini ödeyemeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bulunmaktadır. 2023 Yılı aralık Ayına ait ek ders ödenekleri bir an önce il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmelidir.

Her Genel Müdürlük farklı bir veri toplama yöntemiyle Ocak Ayı eğitim personeli maaş, sigorta ve 15 günlük maaş farkı ödemeleri için tahmini olarak ödenek istemektedir. Bazı Genel Müdürlüklerimiz ise önceki aylardaki harcamaları baz alarak resen, tahmini ödenek göndermektedir. Bu durum karmaşaya yol açmaktadır.

Eğitim çalışanlarının 2024 Yılı Ocak Ayındaki maaş, maaş farkı ve sigorta prim ödemelerinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için Genel Müdürlükler arasında koordinasyon sağlanarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden istenen tahmini ödenek miktarlarının tek bir sistem üzerinden talep edilmesini, çözüm önerisi olarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin MEBBİS Ödenek Takip Ekranından tüm Genel Müdürlüklere ait ödenek taleplerinin alınmasını talep ediyoruz.

Liyakat-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al