Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem: Etiyopyalı öğrencilerin mezuniyet törenine katıldı

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, 13. Etiyopyalı Öğrenciler Kongresi’nde lisans, lisansüstü ve doktora eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen törene katıldı.

 
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Etiyopyalı öğrenciler için Ankara’da düzenlenen mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin sevincini paylaştıklarını belirtti.

Erdem, Türkiye’de eğitimlerini tamamlayan Etiyopyalı öğrencileri birer büyükelçi olarak gördüklerini ifade ederek, “Oradan Türkiye’de iş yapmak isteyenlere burada vesile olacaksınız. Buradan Afrika’ya giden aranızdaki çok değerli iş adamlarına da orada öncülük edeceksiniz. Ülkelerinize döndüğünüzde aslında her biriniz birer büyükelçisiniz.

 
Erdem, konuşmasında Etiyopya’daki FETÖ okullarının kapatılma sürecine de değinerek, “Oradaki bu hainlerin elinde bulunan okulları devraldığımız takdirde Türkiye ile ilişkiler eğitim alanında da çok daha iyi bir noktaya gelecektir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, farklı illerde okuyan Etiyopyalı öğrenciler, diplomalarını Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in elinden aldılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol