ÖĞRETMENLİĞİN EN ZOR YANI

Çarşamba günü okullar uzaktan eğitime devam edilecek haberini alınca hem sevindik, hem üzüldük. Sağlık açısından doğru bir karar. Bu açıdan sevindik. Çocuklarla kavuşamamanın, örgün eğitimin verdiği mutluluğu yaşayamamanın, onların dertlerine ve mutluluklarına ortak olamamanın üzüntüsünü yaşadık. Sağlığı, ailesi ve koşulları iyi olan öğrenciler için içimiz bir nebze rahat olsa da şartları iyi olmayan öğrenciler için sağlıklarından dolayı sevinsek de şartlarından dolayı üzüldük.
Okul, yalnız kalan öğrenciye yuvaydı. Kalabalıkta kaybolana sakinlik, kurallı bir alan. Dayak yiyene bir kurtuluş... Kardeşi olmayana nice kardeşlerin olduğu bir çatı... Yeri gelince ekmeği olmayana aş, sesi olmayana ses, nefesi olmayana nefesti. Yani hangi yokluğu yaşıyorsa onun varolmuş haliydi. Öksüz ve yetim gibi kaldı çocuklarımız. Allah’ım sen herkesi iyi et. Bu hastalığı yok et. Çocuklarımızı tekrar bize emanet et. Amin. 
Bu mesleğin en zor yanı olumsuz hikayelerdir. Bir şeyler yapmaya çırpınmak, bazen çözüm olamamaktır. Lütfen çocukların ruhunda hep birlikte güzel izler bırakalım. 

Alıntı: Öğretmen Necla Kaşık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol