Oyun Zamanı: Daha Fazla Devlet Yasası Teneffüs Gerektirir

By Brittany Shammas
Jana Della Rosa'nın 7 yaşındaki oğlu Riley, Arkansas eyalet temsilcisi olarak işine hiçbir zaman özel bir ilgi duymadı. En azından, öğrencileri her gün 40 dakika ara vermek için zorlamaya başlayana kadar. Sonra küçük bir lobiciye dönüştüğünü söylüyor.

Rogers kentinden bir Cumhuriyetçi ve iki kişilik bir anne olan Della Rosa, “Bütün bu zaman boyunca harika bir işim olmadı” dedi. “Şimdi annemin güzel bir işi var. Bana en az haftada bir, “Bana daha fazla tatil zamanı aldın mı?” Diye soruyor.

Öğretmenlere ve öğrencilere karşı tepkisiz kalan sistemleri hedef alan öğretmen grevlerine karşı, ilkokul çağındaki çocuklar için teneffüs gerektiren yasaları geçirme çabası buharlaştı. Riley gibi çocuklar iyi bir fikir olduğunu düşünenlerin sadece değiller: Çalışmadan sonra yapılan çalışma, yapılandırılmamış oyun süresinin gelişim için çok önemli olduğunu, sadece fiziksel sağlığa fayda sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda, odaklanma ve hatırlama da dahil olmak üzere oyunla normal olarak ilişkilendirilmeyen bilişsel fakülteleri iyileştirmenin de önemli olduğunu göstermiştir. .

ABD’deki gönülsüz öğretmenler, ebeveynler ve ulusal savunma örgütleri gibi savunuculuk grupları tarafından yürütülen bir hareketin algılanması, ABD’deki politikacıların, okul takvimini mevcut araştırmalarla birleştirecek ve genç öğrenciler için daha fazla oyun süresi sağlamalarını gerektiren yasaları getirmektedir. .

ARAŞTIRMA DİYOR Kİ ...
Bir okul tatilinde bir mola faydaları dışında zamanın değerinin ötesine uzanır.

Örneğin, 200'den fazla ilköğretim öğrencisi ile yapılan 2014 araştırması , fiziksel aktivitenin öğrencilerin zihniyetlerini ve beyin işlevlerini geliştirdiğini, bilişsel görevlerde hassasiyetlerini ve tepki sürelerini artırdığını buldu. Diğer çalışmalar , okul günü boyunca yapılandırılmamış zamanı olan çocukların daha fazla yaratıcılık ve problem çözme becerileri sergilediği, daha az yıkıcı olduğu ve anlaşmazlıkların nasıl çözüleceği ve işbirliğine dayalı ilişkiler kurma gibi önemli sosyal dersleri öğrendiği sonucuna varmıştır .

2017 yılında bütün bu faktörlerin, gerekçe anlamlı -recommended olarak oyuk tayin fiziksel eğitimden oynamak “yapılandırılmamış fiziksel aktivite ve oyun” ayıran -ki Hastalık Kontrol ve Önleme (CDC) Merkezleri günde yuvanın en az 20 dakika ilköğretim at okul seviyesi.

Amerikan Pediatri Akademisi de, “ceza gerektiren ya da akademik nedenlerle alıkonulmaması gereken“ bir çocuğun sosyal, duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimini optimize etmek için gerekli bir mola ”olarak 2012 politika açıklamasında teneffüs olarak tanımlandı . ”


'BENİ AĞLAMAK İSTİYOR YAPIYOR'
Son yirmi yılda, federal Çocuk Yasası Geride Yasa'yı geride bırakmadığı için standart testlere yeni bir odaklanmaya başladı - ve okullar yeni güvenlik kaygılarına ve küçülen bütçelere cevap verdi - teneffüs giderek artan bir şekilde vazgeçilmez olarak görüldü. 

  

 Temel konuların vurgulanmasına yönelik bir itirazda , George Washington Üniversitesi Eğitim Politikaları Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, okul bölgelerinin yüzde 20'si 2001 ve 2006 yılları arasında teneffüs süresini azalttı . 2006’da, CDC ilkokulların üçte birinin hiçbir not için günlük teneffüs teklif etmediği sonucuna varmıştı.

Amerikan Pediatri Akademisi açıklamasında yazar olarak çalışan bir çocuk doktoru olan Robert Murray, “Devlet okullarının başlangıcına ve 135 yıl önce çocuk yetiştirme dürtüsüne geri döndüğünüzde, hepsi tatilde kaldı” dedi.

Murray, “90'lı yıllarda, temel kurslara ve akademik performans ve test puanlarına daha fazla odaklandığımızda ve her şeyden öte, insanlar, teneffüsün elinden alınabilecek boş zaman olarak bakmaya başladı” dedi.

Hem araştırmacılar hem de öğretmenler çocukların bunun için acı çektiğini söylüyor. Massachusetts’deki Hull’daki Lillian M. Jacobs İlköğretim Okulu’ndaki beşinci sınıf öğrencisi Deb McCarthy, yaklaşık sekiz yıl önce davranışsal problemlerde ve endişede bir artış görmeye başladığını söyledi. Artan beklentiler ve okuldaki boş zaman kaybı nedeniyle onu suçluyor. Çocukların hiç girintisi olmayan okullar var, dedi, çünkü oyun için bir kez ayrılan zaman şimdi hazırlık testine adanmıştır.

“Ağlamak istememi sağlıyor,” dedi McCarthy, daha fazla “oturma süresi” nin gelişimsel olarak uygun olmadığını savunarak ülke genelinde birçok ilköğretim öğretmeninin sıkıntılarını yankılandı. “22 yıldır öğretmenlik yapıyorum ve değişimi ilk elden gördüm.”

OYUNUN DURUMLARI
Şimdi bazı eyaletler rotayı tersine çevirmeye çalışıyor. En az beşinin kitaplarla ilgili ara yasası var: Missouri, Florida, New Jersey ve Rhode Island, ilkokul öğrencileri için günlük 20 dakika ara veriyor, Arizona ise bir uzunluk belirtmeden iki ara ara gerektiriyor.

Yedi eyalet daha - Iowa, Kuzey Carolina, Güney Carolina, Louisiana, Teksas, Connecticut ve Virginia - ilkokullar için günlük 20-30 dakikalık bir fiziksel aktivite gerektiriyor ve bu da okullara nasıl zaman ayıracağını gösteriyor. Son zamanlarda, Connecticut'taki yasa koyucular bu eyaletin zamanın 50 dakikasına olan bağlılığını arttırma amaçlı bir tasarı önerdi .

Son birkaç yılın mevzuatının büyük kısmı, ebeveynlerin ve öğretmenlerin çağrısı sırasında başlatılmıştır. İlk olarak 2016'da teklif edilen Florida yasaları, 2017'de Facebook'ta düzenlenen ve lobici milletvekillerinin “teneffüs anneleri” nden sonra geçti. Grup şimdi diğer eyaletlerdeki ebeveynlerin ücretsiz oyun için kendi kavgalarını düzenlemelerine yardımcı oluyor.

Massachusetts’te 20 dakikalık bir teneffüs gerektiren bir tasarı geçen yıl başarısız oldu, ancak Massachusetts Öğretmenler Birliği’nin hükümet ilişkileri komitesinin bir üyesi olan McCarthy bu yıl geçeceğini umuyor. “Geçen sefer gerçekten yaklaştık, ama sonra bir çalışmaya koymaya karar verdiler” dedi. “Gerçekten dürüst olmak gerekirse çalışmanın gerçekte ne olduğunu bilmiyorum.”

Bazı eğitimciler, teneffüs yasalarının zaten okulun zorunluluklarla dolu bir okul gününe yeni bir görev ekleyeceği yönündeki endişelerini dile getirdi. Broward Teachers Birliği başkanı ve bir zamanlar beşinci sınıf öğretmeni olan Anna Fusco, Florida'nın teneffüs şartının “iyi bir şey olduğunu, ancak nereye sığacağını bulmayı unuttuğunu” söyledi.

Diğerleri okuldaki ya da ilçedeki teneffüsü yeniden düşünmeye karar verdi. LiiNK adında bir program - En Yenilikçi 'N Çocuklara Eğitim Verin ' N Kids - birkaç Teksas okul bölgesinde çocuklar dışarıda günde 15 dakikalık dört dakikalık ara gönderir.

Texas Christian University'de profesör ve yardımcı dekan olan Debbie Rhea, Finlandiya'da benzer bir uygulamayı gördükten sonra girişimi başlattı. Ona kendi ilkokul yıllarını hatırlattı.

Akademi'ye girmeden önce beden eğitimi öğretmenliği yapan Rhea, “Çocukluğun ne olduğunu unutmuş olduk” dedi. “Testten önce hatırlıyorsak - ki '60'larda, 70'lerde, 80'lerin başında' olacaktı - tekrar hatırlarsak, çocukların çocuk olmasına izin veriliyordu.”

LiiNK, dört yıl önce programı uyguladıktan sonra okulların tatil zamanlarını dört kat gördüğü Eagle Mountain Saginaw Bağımsız Okul Bölgesi için büyük bir değişiklikti.

Bölge LiiNK koordinatörü Candice Williams-Martin, “Öğrencilerimizde bazı şaşırtıcı değişiklikler gördük” dedi. “Yaratıcı yazılarını geliştirdi. İnce motor becerileri gelişti, [vücut kütle indeksi] gelişti. Sınıfta dikkat gelişti. ”

YENİ BAŞLANGIÇLAR
Teneffüsü benimseme eğilimi, okulların çocukları bu kritik boş zamana geri vermeye devam edeceğini umdukları Murray gibi araştırmacıları teşvik eder. Murray, “Bence pek çok okul, 'Tabii ki, amacımız öğrencilerin öğrenmesine yardım etmek istiyorsak, bunun bir fayda olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

Florida, Broward İlçesindeki Banyan İlkokulda bir anaokulu öğretmeni olan Betty Warren, öğrencilerinin gevşemeleri için her zaman zaman ayırdığını söyledi. Üst sınıfta ders verirken bile, matematik kulübü öğrencilerine zaman çizelgeleri yaparken topak ya da sıçrama topları attı.

“Uzun süre oturmaları sadece zor, bu yüzden mola vermek çok yardımcı oluyor. Daha odaklı ve dinlenmeye, dinlemeye ve öğrenmeye hazırlar ”dedi. “Ayrıca, okulu eğlenceli hale getiriyor. Eğlenceli olması gerektiğine inanan büyük bir inanıyorum. ”

Arkansas'ta Della Rosa, “beşinci sınıftayken ve sınıf başkanlığı için koşarken yaptığım kampanya sözünü yerine getirebildiğine inanıyor, şaka yapıyor: herkes için daha fazla teneffüs”.

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/time-play-more-state-laws-require-recess

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol