Yunan Öğrenci Irkçı Öğretmene Öyle Bir Ders Verdi ki!

Yunan Öğrenci, Irkçı Öğretmene Öyle Bir Ders Verdi ki. Irkçılık çok yanlış bir davranıştır. İnsanları olduğu gibi kabul etmek en büyük erdemdir. Bir kişiye farklı kökenden geldiği için ayrımcılık yapmak yanlış davranışların başında gelir.  öğretmen ahlaksızlığı şeklinde genelleştirdiğiniz zaman, tüm öğretmenleri de içerecek şekilde bir tümel ve mutlak öğretmen düşmanlığı ve ulusal eğitim nefreti körüklersiniz ki bu da sizi rafine bir gerici yapar

Yunanistan'da Stavros Sellis adlı bir öğrenci, öğretmeninin istediği üzerine 'Yunan olmanın anlamı' konulu kompozisyon yazdı. Milliyetçi güzellemeler içeren bir ödev yerine Yunan olmanın herhangi bir üstünlük sağlamadığını savunan bir metin kaleme alan öğrencinin annesi, bu metni sosyal medyada paylaşınca söz konusu kompozisyon çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı.
Yunanistan'da Stavros Sellis adlı bir öğrenci, öğretmeninin istediği 'Yunan olmanın anlamı' konulu kompozisyon yazdı.

Milliyetçi güzellemeler içeren bir ödev yerine Yunan olmanın herhangi bir üstünlük sağlamadığını savunan bir metin kaleme alan öğrencinin annesi, bu metni sosyal medyada paylaşınca söz konusu kompozisyon çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı. 

Stavros'un annesi, çocuğunun ödevini, ödevi veren öğretmeni eleştiren bir notla sosyal medyada paylaşınca, annenin hesabına faşistler saldırmaya başladı.

Anne de hesabını dondurmak zorunda kaldı. Sosyal medyada binlerce paylaşılan kompozisyon ödevini Galip Munzam Türkçeleştirerek paylaştı. 

İŞTE O PAYLAŞIM

Stavros Sellis, kompoziyon ödevinde şunları yazdı: 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13