Yılın Öğretmeni Seçilen Hakan Erarslan, İyilik Sever Öğrenciler Yetiştiriyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bu sene yaptıklarıyla yılın öğretmeni seçilen Arslan, Cumhurbaşkanlığınca yılın öğretmeni ödülünü almıştı. Arslan'ın yaptığı yeni projeler öğrencilerine iyiliği, vefayı, paylaşmayı ve dürüstlüğü öğretmen cinsten şeyler

Şu anda açıköğretim lisesine devam eden bedensel engelli öğrencisi Emre Dirici'yi ilkokuldayken 5 yıl boyunca sınıfa kadar kucağında taşıyan ve geçen yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 81 ilden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edilen öğretmenler arasında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilen Kılıçarslan İlkokulu sınıf öğretmeni 41 yaşındaki Erarslan, uyguladığı yeni projeleriyle dikkati çekiyor.

Sivas Valisi Davut Gül'ün de başarı belgesiyle ödüllendirdiği Erarslan'ın sınıfta uyguladığı "İyilik Kutusu" projesi kapsamında, öğrenciler sınıf arkadaşlarından gördüğü bir iyiliği ve arkadaşının ismini kağıda yazarak kutuya atıyor. Ay sonunda en çok iyilik yapan öğrenci belirlenerek ödüllendiriliyor.
Erarslan, hazırladığı bazı projelerin Sivas Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kitap haline getirildiğini söyledi.

Bu yıl "İyilik Kutusu" projesi hazırladıklarını belirten Erarslan, "Çocuklar kendilerine yapılan iyilikleri kağıda yazarak kutuya atıyor, biz müdahil olmuyoruz. Kendi yaptığı iyiliği değil de kendisine yapılan iyiliği yazdırıyoruz, vefa duygusunu geliştirmek için. Amacımız çocuk kendisine yapılan iyiliği unutmasın." dedi.

Erarslan, her ay sonunda "İyilik Kutusu"nu açtıklarını ve en çok iyilik yapan öğrenciyi isteğine göre sinemaya ve yemeğe götürdüklerini ifade etti.

Projede çocukların iyilik yapmaya meyilli olduğunu gördüklerini ve bunu biraz daha pekiştirdiklerini dile getiren Erarslan, "Çocuklarda vefa duygusu ön plana çıktı ve davranışlarda çok önemli gelişme oldu. Sınıf içerisindeki davranışlarda, kurallara daha çok uyma, yardımlaşma, paylaşma ve cömert olma gibi özelliklerin pekiştiğini görüyorum." diye konuştu.

"Dört Dörtlük" projede elmalar kızarıyor

Öğrencileri her yönden dört dörtlük yetiştirme anlamında hazırladıkları bir diğer projenin ise "Dört Dörtlük" adlı proje olduğunu anlatan Erarslan, bu proje kapsamında ise hazırladıkları panoya öğrencilerin fotoğrafını astığını kaydetti.

Her fotoğrafın altına çizilen elmayı dört parçaya bölerek içerisine okul içi davranışlar, evdeki davranışlar, çalışkanlık ve dürüstlük yazdığını aktaran Erarslan, öğrencilerin davranışına göre elmanın dilimlerini kırmızıya boyadığını söyledi.

Öğrencilerden Rana Taşkın, kalemini evde unuttuğu bir gün arkadaşının kendisine kalem verdiğini, bu iyiliği kağıda yazarak kutuya attığını anlattı.

Meyra Temiz de bir arkadaşıyla yemeğini paylaştığını, proje sayesinde paylaşma, yardımlaşma ve iyilik duygularının arttığını ifade etti.

Yiğit Çınar da yere düştüğünde kendisine yardım eden bir arkadaşının yaptığı iyiliği kağıda yazarak "İyilik Kutusu"na attığını belirtti

AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak