Verdiği Moral Mesajları Sayesinde İnsanları İntihardan Vazgeçiren Genç

18 yaşındaki Paige Hunter, çok sayıda insanın intihar ettiği İngiltere’deki Wearmouth Köprüsü’ne 40’tan fazla moral verici mesaj yapıştırarak bu intiharların önüne geçmeye çalışıyor. “Yalnız değilsin” ya da “Dünya seninle çok daha güzel” gibi insanın kalbini ısıtan mesajlar yazan Hunter, zihinsel sağlık sorunları yaşayan kırılgan insanlara karşı inanılmaz bir empati beslediğini söylüyor.

Ne yazık ki Wearmouth Köprüsü, insanların intihar için tercih ettiği bir yer olarak biliniyor. Ancak yerel polisin verdiği bilgiye göre Hunter’ın tamamen gönüllülük esasıyla yazdığı bu ilham verici mesajlar sayesinde tam altı kişinin hayatı kurtuldu. Hunter, insanların hayatlarını kurtarmak için fiziksel olarak orada bulunamasa da, yazdığı mesajlar insanlara hayatlarının önemli olduğunu hatırlatmak için oradalar.

Bölgenin poliş başmüfettişi Sarah Pitt, geçtiğimiz günlerde Hunter’ın bu gönüllü eylemini kendisine hediye ettiği bir plaketle ödüllendirdi. “Bu anlamlı eylem karşısında takdirimizi göstermenin önemli olduğunu düşündük,” diyor Pitt ve ekliyor: “Zihinsel sağlık sorunları ve bunların insan hayatı üzerindeki etkilerini açık açık konuşmayı ve bu konuda bir farkındalık yaratmayı teşvik etmemiz çok önemli.”

İşte genç eylemcinin köprüye yapıştırdığı mesajlardan bazıları:

“Yalnız değilsin”
“Dünya seninle çok daha güzel.”
“Yardım istemek zayıflık değildir.”
“Daha iyi hissedeceksin. Lütfen dayan.”
“Dur. Nefes al. Daha iyi seçenekler ve seni seven insanlar var.”
“Böyle bitmemeli.”
“Pes etme. Şimdi değil, yarın değil, asla.”
“Bazı günler diğerlerinden daha zordur. Daha güzel günler mutlaka gelir.”
 

Kaynak: https://mymodernmet.com/suicide-prevention-inspirational-notes-paige-hunter/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol