Usta Sanatçı Dilber Ay'ın Acı Dolu Ağlatan Hayat Hikayesi

Acılarla dolu bir hayat hikayesi dün gece bitti. Henüz çocuk yaşta yaşamadığı kalmayan Dilber ay'ın acı ve ağlatan hayat hikayesi


Kureyşan aşiretine mensup olan Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti.

Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı. 29 Nisan 2019’da Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Flash TV’nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu uzun süre boyunca yapmıştır.


13 yaşında zorla evlendirildi, çocuk yaşta çocuk doğurdu, kendisine tecavüz etmeye çalışan erkeğe karşı öz savunma hakkını kullanıp cezaevinde yattı.
Biz onu her zaman hayatını nasıl savunduğuyla, şen kahkahasıyla hatırlayacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol