Sosyal Medyada Üşüyen Çocukları Görüp Onlara Yardım Amaçlı Kendi Maaşıyla Çocuklara Bere Örüyor

Malum günümüzde iyi insan karşılıksız iyilik yapan insan görmek maalesef çok zor. İyilik adına yapılan herşey takdire şayandır ve bu iyiliği hiç bir karşılık beklemeden yapmak dahada mühimdir. ,

Milli Eğitimde memur olarak çalışan Özlem Cahan adlı genç kadın sosyal medyada üşüyen çocukları görüp üzülüp çocuklara kendi elleriyle bere örüyor

İyi insan olmak demek, ‘ben tek başıma ne yapabilirim ki?’ diye düşünmeden başkaları için elini taşın altına koymak demektir. Kütahya’da yaşana Özlem Cahan da böyle insanlardan biri. Sosyal medyada gördüğü üşüyen çocuk fotoğraflarından etkilenen Özlem Cahan, 5 yıldır memur maaşının bir kısmıyla aldığı iplerden ördüğü bereleri, kargo ücretini de kendisi ödeyerek yurdun dört bir yanına ulaştırıyor. Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünde memurluk yapan Özlem Cahan, “çocuklar üşümesin” diye ördüğü bereleri başta doğu illeri olmak üzere yurdun dört bir yanına gönderiyor.
 
Sosyal medyada gördüğü üşüyen çocukların fotoğrafları onu çok etkiledi.
5 Yıl Boyunca Ördüğü Berelerle Yaklaşık 3 Bin Çocuğun Yüzünü Güldürdü
Sosyal medyada 5 yıl önce gördüğü soğukta üşüyen ihtiyaç sahibi çocuklara ait fotoğraflardan çok etkilenen 28 yaşındaki Cahan, maaşının bir kısmıyla aldığı iplerden bere örmeye başladı.

5 Yıl Boyunca Ördüğü Berelerle Yaklaşık 3 Bin Çocuğun Yüzünü Güldürdü
Bireysel olarak başlattığı sosyal sorumluluk projesini sürdüren Cahan, küçük yaşlarda öğrendiği örgü becerisini bugün çocukları mutlu etmek için kullanıyor.

 
‘Ben annemi çok küçük yaşlardayken kaybettim…’
5 Yıl Boyunca Ördüğü Berelerle Yaklaşık 3 Bin Çocuğun Yüzünü Güldürdü
Cahan, “Ben annemi çok küçük yaşlardayken kaybettim, bu nedenle çok duygusal bir insanım. Soğuktan üşüyen ihtiyaç sahibi çocuklara ait fotoğraflar gördüğümde çok etkilendim.” dedi.

Bu çocuklara ve onlar gibi yardıma ihtiyaç duyanlara el uzatmak için bir arayışa giren Cahan, yapacağı şeyin onları yürekten ısıtacak anlamlı bir hediye olmasını istemiş.

Bereleri kargoyla gönderiyor.
5 Yıl Boyunca Ördüğü Berelerle Yaklaşık 3 Bin Çocuğun Yüzünü Güldürdü
Çocuklara bere örmeye karar verdiğini ve bunun için ip aldığını dile getiren Cahan, şöyle konuştu:

“Ördüğüm şapkaları okullarla iletişim kurarak ihtiyaç sahibi çocuklara kargo ile ulaştırdım. Yapılan geri dönüşlerde şapkaları alan çocukların çok mutlu olduğunu gördüm. Tabii bu durum beni daha da heyecanlandırarak daha çok şapka örmeye yönlendirdi. Her ay maaşımı alır almaz bir kısmıyla tuhafiyeciden ip alıp boş zamanlarımda şapka örmeye devam ettim. Ördüğüm şapkalar biriktikçe çocuklara ulaştırdım. Çocuklar üşümesin diye kendi ellerimle, emeğimle ördüğüm şapkaların onlar için büyük anlam ifade ettiğini düşünüyorum. 5 yılda yaklaşık 3 bin şapka gönderdim.”

Özlem Cahan, bu sosyal sorumluluk projesine devam edeceğini belirtti. Çocukları sevindirmek, onları mutlu etmek için elinden geldiğince bir şeyler yapan Özlem Hanım’ı canı gönülden tebrik ediyoruz. ‘Ben tek başıma ne yapabilirim ki?’ diye düşünmeden yola çıkan, çocukların yüzlerini güldürmeye çalışan tüm insanlara selam olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol