Sınıfın Tahtalarını Yenileyen Okul Yönetimi Öyle Bir Keşif Yaptı ki!

Eski bir okulu yenileme kararı alan ve işe girişen okul yönetimi, okul tahtalarının altında buldukları keşif sayesinde geçmişe gittiler. Eskiden yaşanmışlıkların gözler önüne çıkması gerçekten çok ilginç ve bir o kadar da şaşırtıcı bir durumdur. Her şeyden habersiz bir şekilde böyle bir manzara ile karşılaşmak, unutulmazlara girer. İşte o ilginç olay

Okul yönetimi sınıf tahtalarını yeniletmeye karar verdi. Bu sırada tahtaları yenileyecek kişiler ilginç bir keşif yaptılar.

Oklahoma’daki Emerson Lisesi’nde sınıf tahtaları yenilecekti.

Öncelikle eskilerinin duvardan çıkarılması gerekiyordu. Ancak tarihi bir keşif yapacaklarından habersizlerdi.


Birçoğumuz 100 yıl önce okula gitmenin ne demek olduğundan habersizdir.

Tahtalar duvardan çıkarılırken 1917’lerden kalma bir keşif yapıldı.Tahtalar kaldırıldıktan sonra onların da altında tahtalar olduğu görüldü.

Bu tahtalar tam 100 yıllıktı!Tahtaların altından çıkan tahtaların üstünde 100 yıllık el yazıları ve çizimler çıktı. O kadar iyi korunmuşlardı ki yeni gibi görünüyorlardı.Tahtada 100 yıl öncesine ait matematik işlemleri, şarkı sözleri ve el yazıları vardı.Bir diğer tahtada ise küçük bir kız ve hindi resmi vardı.

Bunun Amerikanların kutladığı Şükran Günü’nde çizildiği tahmin ediliyor.Diğer tahtalar incelendiğinde o dönemli eğitim sisteminin nasıl olduğu da görüldü.

Okul müdürü Sherry Kishore, The Oklahoman’a “Böylesine bir teknik daha önce hiç görmemiştim” dedi.


Yeni nesil için tuhaf görünse de eski nesil tahtadaki keşfi görünce duygulanacaktır. Sherry, 85 yaşındaki annesine tahtalara ait fotoğrafları gösterince annesinin çok duygulandığını söyledi.

“Görünce ağladı. Eskiden onların da sınıfının böyle olduğunu söyledi” dedi.1895’te inşa edilen okul yıllarca birçok kez yenilendi. Ancak kimse tahtadakileri keşfedememişti.

Sherry, “Sanki zaman makinesine girmiş ve 1917’lere gitmiş gibiyiz. Tahtadakiler sanki dün karalanmış gibi” dedi.Şimdi yetkililer tahtaları koruma altına alıyorlar.

Harika değil mi?İnanılmaz keşif hakkındaki videoyu izleyin:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13