Salgın Esnasında Okulların Açılma İhtimali Olursa "Öğretmenler Meslek Grubu Olarak Risk Altındalar"

Tüm dünyaya aylardır kabusu yaşatan corona virüsü salgınında henüz sona gelinmedi. Uzmanlar salgının uzun süre devam edeceğini ve corona virüsüyle yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini belirtiyor. 

Özellikle salgın sırasında risk grubu altında olan meslekler var ve bunlardan biride öğretmnelik. Okulların açılmasıyla birlikte onlarca çocukla iç içe olacak olan öğretmenler risk grubu taşıyan mesleklerin başında geliyor

Dr. Bromage risk grubu mesleklerle ilgili şu şekilde bir açıklama yapıyor

"Sadece yaptıkları prosedürlerle çok miktarda aerosol oluşturan bir meslek ve öncelikle çalışanlarını korumak için işyerlerini düşünmek zorunda kalacaklar çünkü müşterilerini hasta edecek olanlar çalışanlar değil aksine çalışanları hasta edecek olanlar kendilerine gelen hastalarıdır bu da diş hijyenistleri Janice, sondaj, emme, her yere giden tüm sıvılar nedeniyle oluşacak."

Öğretmenlerin de riskle karşı karşıya olduklarını söyleyen Bromage şöyle devam etti: 1Bir odada yüksek yoğunlukta genç insanlarla yaşlı bir öğretmen ve profesör nüfusunuz var. Bu işyerlerini güvenli hale getirmek için yapılacaklar düşünülmeli."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13