Rabia’nın Hayalleri Gerçekleşiyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf ve Muş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi Rabia Ceylan, öğretmeni Mehmet Nuri Uçar’ın danışmanlığında hazırladığı “Değerlerimizi Ayakta Tutmak İçin (Cebimdeki Değerler) ile Bir Katkı da Benden” adlı projesi ile Değerler Eğitimi alanında bölge birincisi oldu. 

Hikâyelerden oluşan cep kitabı projesiyle 500 TL ödül kazanan Rabia Ceylan, bu parayla annesine bir çamaşır makinesi almak istedi. Kızının bilgisayarı yokken kendisine çamaşır makinesi alacağını duyunca duygulandığını ifade eden anne Melek Ceylan, “Kızım çok çalışkan. Sürekli bir şeyler yazıyor. Ben çamaşırları elle yıkamaya razıyım. Kızıma hikâyelerini yazmak için bir bilgisayar almak istiyorum. İki kızım var. Kızlarımın geleceği her şeyden önemli. Rabia'nın başarısı bizi çok gururlandırdı." dedi. 

Rabia'nın başarısı ve isteğinin basında yer alması üzerine Muş Belediye Başkanı Feyat Asya çamaşır makinesi sürpriziyle Rabia'nın annesi için düşündüğü hayali gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ise anne Melek Ceylan'ın kızı için istediği bilgisayarı da üniversite olarak alacaklarını söyledi. Rektör Polar, Rabia'nın bundan sonraki öğrenim hayatını Muş dışında gerçekleştirmesi hâlinde burs, barınma ve diğer ihtiyaçlarına da destek vermeye çalışacaklarini ifade etmişler.

Başarılarının devamını diliyoruz Rabia

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol