Organik Krem Üreten Lise Öğrencilerine Her Yerden Tebrik Mesajları Geliyor

Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinin yaptığı organik krem tüm ülkede büyük ilgi görüyoor. Lise öğrencilerinin ürettiği organik krem projesi yoğun ilgi gördü.

Lise öğrencilerinin projesine büyük ilgi görüyor. Lise öğrencilerine yurdun büyük kısmından tebrikler yapıyor

Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yara ve yanık izlerini hızlıca geçiren organik kremler üreten öğrencilerin projesi büyük ilgi gördü. Üretimleriyle basında da geniş yankı uyandıran öğrencilere tebrik yağıyor.

İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin, ‘Sarı Kantaron Bitkisinden(HYpericum Perforatum) Elde Edilen Yağlardan Çeşitli Kremlerin Elde Edilmesi Projesi’ ses getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında imzalanan "Mesleki Eğitim İş Birliği" Protokolü ile Proje Uygulayan Okullar kapsamına alınan İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü, sarı kantaron bitkisinden yara ve yanık izlerini geçiren organik krem ürettiler.

İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ali Kerem Arabacı, Doğukan Can, Görkem Kurt ve Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü beraberinde okul müdürü Hayri Ulutaş ile Kaymakam Mustafa Can'ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen'i ziyaret ettiler.

Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü ve öğrencileri kırsal kesimde yaşayan aileleri düşünerek sarı kantaron bitkisinden (Hypericum perforatum) elde edilen yağlardan yara ve yanık izlerini geçiren ve yan etkisinin yok denebilecek kadar az olan organik kremleri üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Kaymakam Mustafa Can ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen projede görev alan Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü ve öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

Kaynak: https://www.rehbercanakkale.com/organik-krem-ureten-ogrencilere-tebrik-yagiyor/4651/?fbclid=IwAR0ddkXnUKKn0ado5NT7uJ3vs1pW6VpP4lJmrOHRmJkaS5pOxtZHc9ZOmaY

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol