Öğretmenlikten İstifa Etti Ve Hayallerinin Peşinden Gitti; Şimdi Yaptıklarıyla Herkesi Büyülüyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Makyajın kökeni çok eskilere dayanıyor. Arkeolojik kalıntılardan alınan bilgilere göre Antik Mısır, Roma ve Yunanistan’da makyaj yapılıyormuş.

Günümüzde ise sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de makyaj yapabiliyorlar.

Makyaj, popüler olmaya başladığı ilk günden itibaren çeşitli değişikliklere uğradı. Makyaj sanatçıları ise bu işi en iyi yapan kişiler.

Kanada’nın Vancouver şehrinde yaşayan 31 yaşındaki Mimi Choi de inanılmaz yetenekli makyaj sanatçılarından. Hatta onu sanatçı olarak adlandırmak yanlış olur. O tam anlamıyla bir sihirbaz. Yaptığı makyajlarla insanları hayrete düşürmeye devam ediyor.

Mimi’nin bu noktaya gelmesindeki nedenin yıllardır bu işle uğraşıyor olması olarak görebilirsiniz. Aslında öyle değil. Mimi uzun süredir ana okulu öğretmenliği yapıyordu.

Mimi, Bored Panda’ya “Öğretmenlik yaparken yaratıcılığımın köreldiğini düşünmeye başladım. İşimi seviyordum ancak çok da mutlu değildim” dedi.

Mimi, işten çıkar çıkmaz yeni makyaj teknikleri öğrenmeye çalışıyordu.

“Sanata hep düşkündüm. Düğünü olan arkadaşlarım makyaj için bana gelirdi. Cadılar Bayramı için özel bir makyaj tekniği denemek istedim. Nasıl bir şey yapayım derken Instagram’da bir fotoğrafa denk geldim” dedi.

İşte o zamanlar Mimi’nin aklına harika fikirler gelmeye başladı. Üç boyutlu makyajlar yapmaya başlayan Mimi’nin kısa sürede Instagram’da 300 bin takipçisi oldu.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol