Öğretmenimiz altı yaşındayken bir arkadaşının ziyarete gitmiştir.

Öğretmenimiz altı yaşındayken bir arkadaşının ziyarete gitmiştir. Arkadaşı işitme engelli olduğu için O'nunla tam olarak anlaşamazlar ve -bilirsiniz ki çocuklar oyun oynayıp kaynaşmak isterler,- kaynaşamazlar.

Canan KAN Öğretmenimiz bu üzüntüyü yıllar boyu unutmaz. Bir gün Halk Eğitim Müdürlüğünün işaret dili kursu açacağını duyar. Tüm tatil planlarını erteler, iptal eder. Yaz tatilinde bu kursa katılarak Türk İşaret Dilini öğrenir.

Öğrendiklerini öğrencilerine de öğretir. Öğrencileri de aktarabildikleri kadar anne ve babalarına da aktarırlar.

Artık işiten ile işitemeyen arasında sessiz gönül bağı tamamlanmıştır. Öğrencileriyle birlikte işitme engelli öğrencileri ziyaret ederler, onlarla konuşurlar ve kahvaltı yaparlar. Çünkü en önemli isteği işitemeyenlerle konuşulabildiğini göstermektir. 

Ben kısaca kendisinin haberi olmadan bu şekilde anlattım sizlere. halen sosyal medyada ve internette videolarıyla , okulda da serbest etkinlik ve zaman kalırsa diğer derslerde de işaret diline katkı yapmaya devam etmektedir.

Yürüdüğü bu yolda yaptıklarından Allah razı olsun. İşitemeyenlere kulak, konuşamayanlara dil olma çabasına en içten teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13