Öğretmene Tokat Atan Veli "Bakın Hangi Şartla Salıverildi"

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir öğretmene saldırı haberi daha; Bu kez verilen ceza ülkemizde nadir olarak gördüğümüz bir olay. Zanlının adli konrtrol şartıyla salıvermesi ve ceza olarakta MEB'in 100 temel eser adlı kitap serini öğrencilere hediye edecek ve Hakimliğin belirlediği kitapları okuyup özetini çıkaracak! Yani zanlıya kitap okuma cezası verildi!!!

Tuzla'da bir öğretmeni darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sulh Ceza Hakimliği şüphelinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tavsiye ettiği "Yüz Temel Eser"den 100 kitabı, olayın yaşandığı Anadolu Lisesi öğrencilerine hediye etmesine, haftada bir olmak üzere hakimliğin belirlediği kitapları okuyup, özetini sunmasına karar verdi.
Olay, dün Tuzla Aydınlı Mahallesi Aydınlık Caddesi'nde bulunan Kaşif Kalkavan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde meydana gelmişti. İddiaya göre, okulda görevli nöbetçi öğretmen Ş.A. bir öğrenci velisi F.O. tarafından darp edilmişti. Olaya ilişkin gözaltına alınan F.O. emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'da bulunan Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Savcı tutuklanmasını istedi
Şüpheli savcılıktaki sorgusunun ardından 'Kamu görevlisine görevinden dolayı basit yaralama' suçundan tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. F.O. mahkemedeki sorgusunda, "Müştekinin okulunda öğrenim gören kız kardeşim telefonla eşimi aradı. Ben de eşimin yanındaydım. Konuştuklarını duydum. Kız kardeşim telefonda ağlıyordu. Nöbetçi öğretmenin kendisinden makyajını temizlemesini istediğini söyledi. Kız kardeşim de fazla makyajı olmadığını söylemiş. Öğretmen de, 'sen benimle nasıl konuşuyorsun' diyerek tokat atmış. Onu duvara iteklemiş. Kız kardeşim de olay arkadaşlarının önünde olduğu için rencide olmuş, ben de bunu duyunca okula gittim. Kız kardeşim bu sırada yanında bir başka öğretmenle yürümekte olan müştekiyi gösterdi. Ben de müştekinin yanına gittim, 'kardeşime ne için vurdun?' diye sordum, o da yüzünü ekşitti. Vurmadım diye bir şey söylemedi. Ben de bir anlık gafletle müştekiye bir kez tokat attım. Olaydan dolayı çok pişmanım, yaptığım hatayı anladım, kapıda bekledim ve polisler gelip beni aldı" dedi.
Şüpheli adli kontrol kararıyla serbest

Mahkeme sorgusu tamamlanan şüpheli hakkında sevk edildiği suçtan haftada üç kez en yakın karakola giderek imza atması ve yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol kararı uygulandı. Mahkeme ayrıca F.O.'nun bir hafta içerisinde 2 bin 200 lira güvence bedelini maliye hazinesine yatırmasına ve makbuzunun dosyaya sunulmasına ayrıca şüphelinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tavsiye ettiği "Yüz Temel Eser"den 100 kitabı, olayın yaşandığı Anadolu Lisesi öğrencilerine hediye etmesine, haftada bir olmak üzere hakimliğin belirlediği kitapları okuyup, özetini sunmasına karar verdi.

Bu konu hakkında ki düşüncelerinizi lütfen yorum kısmından bizimle paylaşın.. Kitap okumak bir ceza yöntemi olabilir mi?

Kaynak: haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al