Öğrencilerine Geri Dönüşümü Anlatan Öğretmen Açığa Alındı

İngilizce dersinde geri dönüşümü anlatan ve verdiği örnekler yüzünden açığa alınan öğretmenin ilginç sorular yöneltti. 

Haberin detayları

Antalya'nın Serik ilçesinde oturan öğretmen S.K., İngilizce dersinde öğrencilerine 'geri dönüşüm'ü anlatırken verdiği örnekler yüzünden açığa alındığını söyledi.
Hazreti İsa olduğunu iddia eden öğretmen açığa alındı
Serik'e bağlı Gedik Mahallesi'ndeki ortaokulda İngilizce öğretmeni S.K., (36), 19 Nisan'da müfredatta yer alan geri dönüşüm konusunu işledi. Örneklerle konuyu anlatan S.K.'ye, öğrenciler ilginç sorular yöneltti. 
Bu sorulardan biri de S.K.'nin açığa alınmasıyla sonuçlanacak 'insanların da geri dönüşümünün mümkün olup olmadığıydı'. 

S.K., farklı dinlerde buna yönelik bilgiler olduğunu, Müslümanlıkta öldükten sonra dirilme, Hristiyanlıkta da Hz. İsa'nın ruhunun ölmediğine ve başka bir bedende yeniden döneceğine inanıldığını anlattı.

BİR ÖĞRENCİ AĞLAMAYA BAŞLADI

Dersin sonuna doğru bir kız öğrencinin sınıfta ağlamaya başladığını ve sınıftan çıkmak istediğini belirten S.K., sınıfta yaşananları DHA’ya şöyle anlattı:

"Sakinleştirdikten sonra öğrencim koridora çıktı. Ben de diğer öğrencilere çalışmalarını söyleyip kız öğrencimin yanına giderek neden ağladığını sordum. Kız öğrencim, evine gitmek istemediğini, yakınlarının, vefat eden dedesinin ruhunun evde dolaştığını söyledi. Bana da küçükken böyle şeyler anlatıldığını ancak bunların gerçek olmadığını belirterek öğrencimin sakinleşmesini sağladım." 

'HOCAM SİZ HZ İSA'NIN RUHU MUSUNUZ'


S.K. sınıfa döndükten sonra enteresan bir soruyla daha karşılaştı. Bazı öğrencileri kendisine 'Hocam siz Hz. İsa'nın ruhu musunuz?' diye sordu.
Öğretmen,yanıt olarak 'buradaki hiç kimsenin böyle olmadığını, bunun sadece dini bir anlayış olduğunu anlattığını'söyledi.

'BAŞKA BİR ÖĞRETMEN YAPTIRDI'

Öğrencinin babasını da okula çağırtarak rehberlik öğretmeni ve okul müdürünün yanında yaşananları anlattığını kaydeden S.K., babanın, kızının psikolojik tedavi gördüğüne yönelik açıklamalar yaptığını, sorunun öğretmenden kaynaklanmadığını dile getirerek teşekkür ettiğini söyledi. Ortalık sakinleştikten sonra okuldaki bir öğretmenin, başka bir veliyle işbirliği yaparak kendisi hakkında medyaya yanlış bilgiler vererek haber yaptırdığını ileri süren S.K., şikayetler sonrası 22 Nisan'da açığa alındığını belirtti. Açığa alındıktan uzun süre ifadesinin alınmadığını söyleyen S.K., süreç içinde kendisinin ve ailesinin psikolojisinin bozulduğunu anlattı.

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin soruşturması sonrası öğretmen S.K.'ye 'Devlet Memurunun İtibar ve Güven Duygusunu Sarsacak Nitelikte Davranışta Bulunmak' suçlamasıyla maaşından 1/30 oranında aylıktan kesinti yapıldı. S.K.'nin dosyası ihraç talebiyle bakanlığa gönderildi. Ankara'daki ilgili kurulun kararı sonrası S.K. hakkındaki karar kesinleşecek.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol