google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Nefreti Sevgiye Dönüştüren Zorbalık Mağduru Genç Kızın İnanılmaz Hikayesi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Teksaslı genç, başka bir öğrencinin kendisine " şişman balina " diyen bir Twitter hesabı oluşturduğunu öğrendi . Hesapta, yüzünde bir balina görüntüsü olan ve kesintisiz bir fotoğrafı vardı.

Çok mu komik? Hiç de değil. Üzücü mü? Kesinlikle.

“İlk başta ne olup bittiğine dair hiçbir fikrim yoktu” diye anlatıyor McMillan. “Her şey koridordaki tuhaf bakışlar ve insanların arkamdan kıkırdamalarıyla başladı. Benim adıma yaratılan küçük düşürücü bir hesapla, okuldaki öğrencileri teker teker takip etmişler. Korkunç bir durumdu. Hemen okuldan ayrıldım ve eve gittim. Kendimi odama kapatıp saatlerce ağladım. Evde oturup üç gün boyunca Twitter sayfasının takipçi sayısının giderek artmasını izledim.”

Sınıf arkadaşlarının zalimliğine maruz kaldığı için çok üzülen McMillan, Facebook’tan takip ettiği büyük beden manken Laura Lee’ye bir mesaj atmaya karar verir.
whale_2746671a

Büyük beden manken Laura Lee
“Ona şaka yollu, ‘bir tarafım bütün gün ağlamak istiyor, ama diğer tarafım üzerinde balina resmi olan bir tişört giyip okula gitmek ve bana zarar veremediklerini onlara göstermek istiyor’ dedim. O da hemen ‘bence bunu yapmalıyız’ dedi.”

Böylece McMillan bunu aynen uygular. Hem de çıtayı daha da yükselterek…

McMillan, Balinaları Kurtarın Vakfı yararına tişört satan bir bağış kampanyası başlattı ve kendisine haksızlık eden siber zorbalara güzel bir karşılık vermiş oldu.
Bu çabaları sayesinde toplanan 6,700 dolar, kar amacı gütmeyen ve balinaların korunmasını amaçlayan vakfa bağışlandı.

Tişörtlerin üzerinde “Şişko Balina Dee Balinaları Kurtarıyor” yazıyor.

whalePIC1-af66ef8b3ab0f7d996a2d684fdb7adca

Dahası, McMillan Balinaları Kurtarın Vakfı için başlattığı bir başka bağış kampanyasıyla 10,700 dolar daha toplamayı başardı.

“Tüm bunlar bana büyük bir özgüven duygusu verdi” diyor McMillan gördüğü destek için. “Bir fark yaratıyorum gibi hissettirdi.”

McMillan’ın bağış kampanyası sayfaları sadece balinalara yardım etmekle kalmıyor aynı zamanda siber zorbalığa uğrayan insanlara da ilham veriyor.
McMillan’a en başından beri destek veren manken Laura Lee de mutluluktan uçtuğunu söylüyor. “Bu muhteşem hikayeyi görünce gözyaşlarımı tutamıyorum. Bu hikayenin bu kadar çok yayılmasından büyük bir heyecan duyuyorum” diyor Lee.

McMillan, korkunç bir şeyi güzel bir şeye nasıl dönüştürebileceğinize dair çok parlak bir örnek.

“Birinin nefretini alabilir ve bunu sevgiyi yaymak için kullanabilirim” diyor McMillan. “Bu tür şeylerin üstesinden gelmek pek kolay değil, ama insanların bunun mümkün olduğunu ve destek alabileceklerini bilmeleri gerekiyor .”

Kaynak: http://www.upworthy.com/this-teen-turned-being-called-a-fat-whale-into-something-truly-positive?c=ufb2

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol