Münevver öğretmen ve öğrencilerinin seslendirdiği soru bankalarıyla sınava hazırlanan görme engelli öğrenci Oğuzhan Osral hukuk fakültesini kazandı.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Adana’dan Gaziantep’e gidecek olan Oğuzhan, engelli öğrencilere şu mesajı veriyor: “Azim, gayret ve çalışmak yeterli. Çalıştıktan sonra hiçbir şey engel değil.”

İngilizce öğretmeni Münevver Çelebi’nin sınava hazırladığı görme engelli öğrenci Oğuzhan Osral, üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşıyor. Hürriyet’in manşetine taşıdığı Münevver öğretmen, 12’nci sınıf öğrencisi Oğuzhan’ın üniversite sınavına hazırlanabilmesi için soru bankaları seslendirmişti. Zamanla Münevver hocaya öğrencileri, çocukları ve öğretmen arkadaşları destek vermişti. Sesli soru bankalarıyla sınava hazırlanan Oğuzhan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) getirdiği hukuktaki 190 bin başarı sırası barajını geçen Oğuzhan, 127 bin 927’nci sırayı elde etti. Böylece 16 bin 340 kontenjan ayrılan hukuk fakültesinde okuma şansı yakaladı. Yüzde 50 burslu okuyacak olan öğrenciye Münevver öğretmen burs da buldu. Adana’daki bir deterjan firmasının sahibi Oğuzhan’ın eğitim giderlerini karşılayacak. Annesi ev hanımı, babası otobüs şoförü olan öğrenci, dört kardeşi arasında ailede üniversite okuyan ilk kişi olacak.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol