LGS'de Tüm Soruları Yanıtlayarak Birinci Oldu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

TEOG'un yerine gelen yeni sistem LGS sonuçları bugün itibariyle MEB tarafından açıklandı. LGS'ye giren öğrencilerin bir çoğu sınavın zorluğundan şikayetçi olmuşlardı. LGS'de tüm soruları cevaplayarak birinci olan Kütahya'lı Elif Taş Tıp Fakültesinde okumak istediğini açıkladı

Dumlupınar Koleji öğrencisi olan ve bu sene ilk defa gerçekleştirilen LGS'de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan 15 yaşındaki Elif Dağ, başarını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu kaydetti.

Matematik öğretmeni olan anne Ümit Dağ ile Dumlupınar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan baba Mehmet Ali Taş, kızları Elif'in Türkiye birinciliğini öğrenince duygusal anlar yaşadılar.

Baba Dağ, gözyaşlarına boğulurken, kızının başarısının ailesine bayram sevinci yaşattığını belitti.

Birinciliğin kendisine sürpriz olduğunu belirten Elif Dağ ise, "Başarımı öğretmenlerime, aileme ve düzenli çalışmaya borçluyum. Böyle bir sonuç beklemiyordum. Nafi Güral Fen Lisesi'nde okumak istiyorum. Daha sonra da tıp fakültesinde psikiyatri okumak istiyorum. Aşırı derecede kitap okuyorum. Piyasada kitap çok pahalı olduğu için kitap kiralıyordum. Başarı çalışarak yakalanır. Bunun başka bir alternatifi yok. Düzenli çalışmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kızı Elif'in başarısından gurur duyduğunu anlatan baba Mehmet Ali Taş da, "Kızım önce okul birincisi oldu müjdeyi oradan aldık. Daha sonra Ramazan Bayramımız oldu, arkasından Reisimiz kazandı. Bugün de kızım Türkiye birincisi oldu. Bu son günlerdeki üçüncü bayramımız. Rabbim verdikçe verdi, çok şükür. Başarı kesinlikte kendisinindir. Kızım çok kitap okuyor. Çok kitap okuduğu için kitap kiralama yöntemine gittik. Kitap almak yerine kitap kiraladık" diye konuştu.

Matematik öğretmeni anne Ümit Taş ise, "Çok büyük bir gurur yaşadık. Kızımız hep planlı ve programlı olarak çalışıyordu. LGS'de ful çıkartarak Türkiye birincisi olması bizleri sevince boğmuştur" ifadelerini kullandı.

Elif Kızımızı Kızımızı tebrik ediyor ve hayatı boyunca başarılı olmasını temenni ediyoruz. 

İHA

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet 4 yıl önce

JRR Tolkien'in Silmarillion kitabını okurmuş gibi oldum,
Kütahya'lı Elif Taş
15 yaşındaki Elif Dağ
baba Mehmet Ali Taş
Baba Dağ
sürpriz olduğunu belirten Elif Dağ
Matematik öğretmeni olan anne Ümit Dağ
Matematik öğretmeni anne Ümit Taş

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı