KPSS ŞARTI OLMADAN PERSONEL ALIMI

İŞKUR üzerinden KPSS şartı aranmaksızın personel alımı yapılacak. İŞKUR'da  personel alımları devam ediyor . Yüksek maaşla ve KPSS şartı olmadan başvuru yapabilirsiniz. 
8 Saatlik iş başı eğitim kursları ilanları İŞKUR üzerinden yayınlandı. İlgilenmek isteyen vatandaşlarımız, yüksek maaşla çalıştırılmak üzere işe alınmaları söz konusu.

İşte başvuru şartları ve aranan özelliklere dair detaylar
 

İş başı eğitim kursları ve ilanları yayınlandı, kimler başvuruda bulunabilecek ? İŞKUR internet sitesi üzerinden eğitim kursları ve ilanları yayınlandıktan sonra başvuruda bulunacak insanların hangi şatlar arandığı merak konusu. Bu kapsamda insanların yerine getirmesi gereken koşullar ; İŞKUR internet sitesi üzerinden işsiz olarak kayıtlı olmaları En az 15 yaşını doldurmuş olması İş veren insanların birinci yada ikinci derecden akrabaları olmamak İş veren kişinin eşi veya hışmı olmamak Eğitim başlamasına 1 ay kala son 1 aylık dönemde uzun zamanlı bir şekilde sigorta primi yatmamış olmaksı Eğitim başlamısına son 3 ay kala eğitime başvuru yapmış ve iş veren insanların çalışanı olmamak. İş ve meslek hizmetleri danışmanlığında sunulan hizmetten faydalanmak Tarımsal etkinlikler içinde yer alan ve isteğe bağlı sigortalı olmayı isteyenler Sosyal yardım, dul ve yetim maaşları, engelli maaşı alan insanlar da bu programda yer verilecektir.

Başvurular Nasıl olacak? İŞKUR iş başı eğitimi kapsamında yer almak isteyen insanlar belirlenen adımları takip ederek başvurularını yapmaları gerekmektedir. İş başı eğitim programları ne kadar sürecek ? İŞKUR yoluyla iş başı eğitim programlarına dahil olmak isteyen insanlar ne kadar zaman eğitim alacaklarını merak ediyorlar. Bu programda; İmalar ve bilişim dalında bulunmak isteyen insanlar en çok 6 ay Muhabirlik ve bu alanlarda bulunmak isteyen insanlar en çok 9 ay Tehlikeli ve çok tehlikeli olan mesleklerde bulunmak isteyen insanlar MEB ömür boyu öğrenme modülüne göre tasarlanan en az asgari zaman Geleceğin meslekleri olarak bilinen siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı veya kodlama gibi mesleklerde yer alacaklar ise en çok 9 ay eğitim görecekleri gibi en çok 29 yaşında olma şartı istnmekte. Diğer mesleklerde bulunmak isteyenler ise en çok 3 ay eğitim zamanı belirlenmiştir. Eğitim programında bulunmak isteyen insanlar bir haftada en çok 6 gün eğitim görebilecekleri gibi bir günde en çok 8, en az 5 saat eğitim görmeleri gerekir. Bir hafta içinde aldıkları eğitim zamanlarının da 45 saati doldurmaması istenmektedir. İş başı eğitim kapsamında ne gibi giderler karşılanacaktır İş başı eğitim kapsamında karşılanacak giderlerin neler olduğu belirlendi. Bu sürede; İş arama pozisyonunda yer alan insanlara günlük 89,4 TL öğrenci olanlara ise 67,05 TL işsizlik parası almaya devam edenler için de 44,7 TL zorunlu gider parası İşte anne projesi ile beraber 0 ve 15 yaş arası çocuğa sahip olan annelere için günlük olarak 95 TL zorunlu gider parası Geleceğin meslekleri programında belirlenmiş mesleklerde bulunacak kişilerin günlük 100 TL zorunlu gider parası İmalar gibi yerlede bulunan 2 ve 5 yaş arasında çocuğu bulunan annelere bakmakla yükümlü odluları çocukları için 400 TL bakıcı destek parası GSS ödenekleri İş kazası yada meslek hastalıkları gibi sigorta primleride İŞKUR araçılığıyla iş başı eğitim programları tarafından karşılanacaktır . Öte yandan iş başı eğitim programına katılmış olan insanlar için program sona erince iş başı eğitim programı sertifikası verilecektir. Başvurular hangi tarihte ve nerede yapılacak ? İş başı eğitim programı başvuruları her an başvurulabilecek olduğu gibi koşulları yerine getiren insanlar 81 şehir içerinde bulunan çalışma ve iş kurumu il müdürlüklerinin beraberinde hizmet merkezlerine istedikleri zaman giderek eğitime katılma kapsamında başvuruda bulunabilirler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol