Kök Hücre Bekleyen Mücahit Öğretmen İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Kök hücre naklinin 200 bin lira gibi yüksek bir meblağ olmasından dolayı, Aydın Valiliği Mücahit öğretmen için yardım kampanyası başlattı.

Sosyal medya ve yazılı basında yer verilen kampanya bilgilerini Mücahit öğretmene yardım etmek isteyen vatandaşlarımız için paylaşıyoruz. 

Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi öğretmeni olan Mücahit Doğan, 8 ay önce antrenmandan dönerken evinin önünde araçtan indiği sırada kalp krizi geçirdi. Dilli soluk borusuna kaçan Doğan, sağlık ekiplerinin müdahalesiyle ölümden döndü. Hastane yolunda üç kez duran kalbi yeniden çalıştırılan Doğan, Nazilli Devlet Hastanesi'nde iki ay yoğun bakımda tutuldu. Beyinde 'hipoksi' nedeniyle hareketsiz yatağa bağımlı hale gelen Doğan, yoğun bakımdan aynı hastanenin palyatif servisine alındı. Mücahit öğretmen için bir umut ışığı ortaya çıktı. Kök hücre tedavisi için İstanbul'daki özel bir hastaneden randevu alındı. Hastane Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nın onayı ile tedavisi uygun görülen Mücahit öğretmenin kök hücre tedavi masrafı SGK tarafından karşılanmıyor. Hastanenin 200 bin lira olarak belirlediği tedavi masrafları için Türk Eğitim Sen Aydın Şubesi'nin girişimiyle Aydın Valiliği'nce yardım kampanyası başlatıldı. Burcu Doğan, eşinin sağlığına kavuşması için yardımseverlerden kampanyaya destek istedi.


 
Mücahit Doğan için Ziraat Bankası Bankasına Veli Yıldırım, Ayçin Sarı ve Gülfidan Kendirlioğlu adıyla 2647 şube koduyla TR 520001002647326802935004 iban nosu veya 32680293-5004 hesap numarasına yardım yapabilirler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol