Kızlara Araba Tamirini Öğreterek Cinsiyet Kalıplarını Yok Eden Okul

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okulların çocuklara matematik, edebiyat, beden eğitimi ve bilmeleri gereken her şeyi öğrettiğini ama konu araba bakımı, lavabonun tamir edilmesi, bir rafın yerleştirilmesi gibi "yaşam becerilerine" gelince yeterince odaklanılmadığını iddia eden bir okul özellikle, kız öğrencilerine araba bakımının temellerini öğretmekle başladı. 

Avustralya Sidney'deki bu okul, 11. Sınıf öğrencilerine araba odaklı bakım dersleri düzenlemeye karar verdi.

Kadınlar için bir araba bakım okulu olan Galmatic tarafından düzenlenen bu dersler, kadınların bağımsızlığını, gücünü ve becerikliliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Galmatic her yıl Sidney'de yaklaşık 100.000 gence eğitim veriyor. Temel amaç, gençlerin direksiyon başında rahat ve kendinden emin hissetmelerini sağlamak. Bunun gibi dersler, diğer birçok şeyin yanı sıra, bir güvenlik riski oluştuğunda sorunların asla çözülmeden bırakılmaması gerektiğini öğretiyor.

Dersler, diğer birçok şeyin yanı sıra bir lastiğin nasıl değiştirileceğini, yağ seviyelerinin, lastik basıncının nasıl kontrol edileceğini öğretiyor. 

Bu eğitim, dünya çapında manşetlere taşınınca, bunların gerçekten gerekli beceriler olduğunu kabul eden insanlardan oldukça olumlu tepkiler aldı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al