Emekli Öğretmenler Kapanan Ve Bir Daha Açılmayan Lokallerini Geri İstiyor

Öğretmenlere yönelik bir işletme olan lokalın uzun süredir kapalı olmasına emekli öğretmenlerden büyük tepki geldi. Lokallerinin kapanmasına büyük tepki gösteren emekli öğretmen Bakan Ziya Selçuk'tan yardım istiyorlar

Konuyla ilgili karamandan.com'a açıklamalarda bulunan emekli öğretmen Ramazan Delice şunları söyledi;

"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ilimize ziyareti nedeniyle kendilerine hoşgeldiniz der, emekli öğretmenler olarak bizim de sorunlarımızla ilgilenmesini bekleriz. 

Öğretmen evleri bizlerin de katkılarıyla yapılmış içinde değişik sosyal bilimleri barındıran yapılardı. En gencinden en yaşlısına öğretmenler burada bir araya gelir, herkes birbirinden haberi olurdu. Hasta olanlar orada toplanarak ziyaret edilir, ölen varsa ölüm ilanı orada görülür, son görevler yapılırdı.


 
Eğitim ve ülke sorunlarının konuşulduğu toplanma alanımızda lokaller 2019 yılında tadilat yapılacağı bildirilerek, özellikle emekli öğretmenlerin bir araya geldiği lokal kısmı kapatılarak, öğretmenler dağıtılmıştır, halen açılmamıştır. Yapılan yer kahvaltı salonu adını almış, öğretmenler de kahvehane köşelerinde üçer beşer dağılmış, birbirleriyle olan iletişimleri kopmuştur.

Bizler emekli eğitimciler olarak bir an önce lokalimizin açılmasını istiyor ve bekliyoruz. Bugüne kadar Öğretmenevi Müdürü ve Milli Eğitim Müdürü'ne sorunumuzu ilettik. Maalesef olumlu bir yanıt gelmedi. En son ilgili Vali yardımcımız ile görüşmemizde yardımcı olacaklarını belirttiler. Beklemekteyiz. 

Sayın Bakan Ziya Selçuk'un ilgi göstereceğini umuyoruz. Öğretmenlerimizi kahvehane köşelerinden kurtarıp, Lokalimizin açılmasını sağlayacağını bekliyoruz" dedi.

Kaynak: https://www.karamandan.com/Gundem-Karamanda_emekli_ogretmenler_lokallerini_geri_istiyor-h82599.html?fbclid=IwAR1SqRaNK-gKwBzd9u2ynDkmhV3ZR7Q-5cJGpfPBBgbZZ4ylllUsRrpagXU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol